آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1922
تاریخ انتشار : 18 مهر 1390 0:52
تعداد بازدید : 506

رييس كنفدراسيون صادرات ايران:

براي جلوگيري از اتلاف سرمايه نيازمند تشكل هاي توانمند هستيم

رييس كنفدراسيون صادرات ايران در چهارمين همايش بين المللي دكو با تاكيد بر رونق توليد، توسعه صادرات و شكوفايي اقتصادي كه محور توسعه پايدار در دنياي امروز محسوب مي شود، به بحث توسعه منابع انساني اشاره كرد و گفت: نيازمند مديران متخصص و كارشناسان شايسته هستيم، بر همين اساس براي توسعه اقتصادي كشور مهم تر از تكنولوژي پيشرفته، مديريت شايسته، خلاق و نوآور است.

ایسنا- مظفر عليخاني در اين همايش كه در مركز همايش‌هاي بين‌المللي صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران برگزار شد، با اشاره به فعاليت‌هاي جمعي و تشكلي در كشور گفت:‌ دستيابي به افق چشم‌انداز و احكام برنامه پنجم كه برشي از سياست‌هاي اصل 44 است، تقويت بخش خصوصي، كوچك، چابك و هوشمندتر شدن دولت و محور شدن بخش خصوصي در عرصه اقتصادي نيازمند داشتن تشكل‌هاي اقتصادي ملي فراگير، هوشمند، چابك، مسووليت‌پذير و پاسخگو است. وي با تاكيد بر كار گروهي اظهار داشت: تشكل يعني گذشتن از منافع فردي و پيوستن به منافع ملي و به عبارت ديگر تشكل يعني استفاده از خرد جمعي. عليخاني با اشاره به گذر اقتصاد بسته به سمت اقتصاد آزاد و وجود تشكل فعال، توانمند و مقتدر به عنوان لازمه آن تصريح كرد: داشتن تشكل‌هاي تخصصي مختلف نيازمند وقت و سرمايه گوناگون است براي جلوگيري از اتلاف سرمايه نيازمند تشكل‌هاي توانمند و واحد هستيم؛ اينجاست كه لزوم وجود شوراي ملي مبلمان به شايستگي خود را نشان مي‌دهد. رييس كنفدراسيون صادرات ايران با تاكيد بر اينكه مبلمان هم هنر و هم صنعت است، تصريح كرد: صنعت مبل ارتباط مستقيم با صنايع ديگر، اشتغال بالا، ارزش افزوده بالا و ارزآوري بالا دارد. بازرگانان بايد دانش و تجارت خود را با فعالان اقتصادي داخلي و خارجي مبادله كنند و بتوانيم مواد اوليه مرغوب، بازار مناسب، برند معتبر و بازاري به بزرگي 7 ميليارد نفر را براي خود به ارمغان آوريم. طبيعي است در كنار دستاوردهاي كنفرانس‌ها، آسيب‌شناسي صنعت و ارایه راهكار به حاكميت بايد از خروجي تشكل‌هاي ملي باشد.
وي با تاكيد بر اينكه لازمه برقرار كردن پيوند به اقتصاد جهاني داشتن محصولاتي رقابت‌پذير در بازارهاي جهاني است، گفت: كاهش قيمت تمام شده يكي از نيازهاست. هر سال حدود 20 تا 25 درصد تورم را در كشور تجربه كرده‌ايم در حالي كه تورم در دنيا 3 تا 4 درصد است. براي رقابت با محصولات چه در بازار داخلي و چه در بازار خارجي نيازمند كاهش قيمت تمام شده هستيم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :