آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 191998
تاریخ انتشار : 6 مهر 1395 22:59
تعداد بازدید : 819

وزیر ارتباطات اعلام کرد:

دستور رییس جمهور برای حل اختلال سامانه سرشماری

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از دستور رییس جمهور برای حل اختلال در اجرای سرشماری اینترنتی خبر داد و گفت: اکنون این مشکل برطرف شده است.

خبرگزاری مهر- محمود واعظی دیروز در حاشیه هشتمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات در جمع خبرنگاران در مورد اختلال پیش آمده در اجرای طرح سرشماری اینترنتی گفت: پیش بینی مرکز آمار این نبود که مردم در نخستین سرشماری اینترنتی کشور اینگونه اقبال به خرج دهند و به همین دلیل دیتا بیس مرکز آمار ایران در خدمت این کار قرار گرفته بود.
وی با بیان اینکه در جلسه دو هفته گذشته ما به مرکز آمار اعلام کردیم با توجه به پیش بینی اقبال گسترده مردم از ثبت نام اینترنتی در سرشماری از دیتابیس وزارت ارتباطات استفاده کنند ادامه داد: اما برخلاف پیش بینی ما نظر مرکز آمار بر این بود که در نخستین سرشماری تعداد کمتری به اینترنت مراجعه می کنند بنابراین به دلیل استفاده زیاد مردم از این طرح در روزهای نخستین مشکلاتی در ظرفیت پیش بینی به وجود آمد.
واعظی گفت: روز یکشنبه بعداز ظهر رییس جمهور در جلسه ای دستور داد تا این مشکل برطرف شود و بر این اساس طرح مرکز آمار با استفاده از دیتابیس وزارت ارتباطات ادامه پیدا خواهد کرد به همین دلیل مشکل به وجود آمده با هماهنگی هایی که روز گذشته با این مرکز داشتیم برطرف شده و پیش بینی می کنیم از امروز دیگر مشکلی وجود نداشته باشد.
وی با بیان اینکه این خدمت روی شبکه ملی اطلاعات استقرار یافته است ادامه داد: برای حل مشکلات امنیتی نیز دسترسی به خارج را به این شبکه مسدود کردیم.
وزیر ارتباطات گفت: در روز نخست اجرای این طرح بیش از ۴۰۰ هزار خانوار ایرانی به سایت سرشماری مراجعه کردند که به دلیل عدم آمادگی دیتابیس مرکز آمار تنها حدود ۱۰ درصد مراجعه کنندگان موفق به انجام این کار شدند.
وی گفت: همانند تمهیداتی که برای طرح هدفمندی یارانه ها اندیشیدیم و پهنای باند خوبی اختصاص دادیم در این طرح نیز امیدواریم از امروز به هر آنچه که کاربران مراجعه می کنند پاسخ دهیم و این مشکل از امروز برطرف شود.
وزیر ارتباطات در مورد تشویق مردم به استفاده از طرح اینترنتی سرشماری تاکید کرد: بر اساس پیشنهاد مرکز آمار و با هماهنگی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات مقرر شده است که به هر فردی که از اینترنت برای سرشماری استفاده می کند یک گیگابیت اینترنت رایگان از سوی اپراتورها اختصاص یابد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در چارچوب شبکه ملی اطلاعات و تا پایان برنامه ششم توسعه تمام کشور تحت پوشش اینترنت قرار می گیرد گفت: در راستای این طرح دولت الکترونیکی و ارائه خدمات مبتنی بر اینترنت باید تحت استفاده مردم قرار گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :