آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 191995
تاریخ انتشار : 6 مهر 1395 22:52
تعداد بازدید : 821

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار اعلام کرد:

استفاده روزانه یک میلیون مشترک اپراتورهای دیگر از شبکه همراه اول

مدیرعامل همراه اول گفت: حفظ اطلاعات مشترکان و همچنین ارایه سرویس باکیفیت، دلیل معتبر بودن همراه اول است.


فناوران- وحید صدوقی روز گذشته در نمایشگاه تلکام به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت. مدیر عامل اپراتور اول ارتباطی با بیان اینکه طی مدت اجرای طرح ترابردپذیری کمتر از ۲۰ هزار نفر اپراتور خود را تغییر داده اند، گفت: در این مدت نیز حدود ۲۰ درصد افرادی که از شبکه ما به اپراتورهای دیگر ترابرد کرده بودند، به شبکه همراه اول بازگشتند.
وی افزود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته نصب حدود ۱۱ هزار سایت برای ارایه این خدمات برنامه ریزی شده که در شهریور ماه بیش از ۱۱۰۰ سایت نصب شده و اکنون مشترکان درصورت دسترسی به دستگاه های حمایت کننده از این خدمات توان دانلود بیش از ۴۰۰ مگابیت بر ثانیه را خواهند داشت.
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار با بیان اینکه زمان دریافت پروانه تنها دو درصد دستگاه های مشترکان نسل چهار را پشتیبانی می کرد، گفت: اکنون تعداد این دستگاه ها به ۱۵ درصد رسیده است و همین موضوع نیاز به توسعه خدمات این بخش را بیان می کند.
وی همچنین از برنامه ریزی این اپراتور برای توسعه خدمات نسل چهار خبر داد و گفت: برنامه توسعه نسل چهار از شهریور ماه سال جاری شروع شده و پیش بینی ما این است که تا سال بعد بتوانیم حداقل ۲۰۰ شهر را به این نسل مجهز کنیم.
صدوقی در پاسخ به بحث یکپارچه سازی مخابرات و همراه اول نیز گفت: برنامه پنج ساله مخابرات ارایه شده و باید اقدامات لازم انجام شود؛ چراکه سهام ما در بورس ارایه شده و جمع آوری آن کار ساده ای نیست؛ اما آمادگی های لازم برای این کار کسب خواهد شد.

چرا وقت معتبر شدنه؟
مدیر عامل اپراتور اول ارتباطی کشور همچنین در پاسخ به سوالی درباره شعار این شرکت در طرح ترابردپذیری (وقت معتبر شدنه) گفت: در همراه اول بالغ بر ۸۰ هزار میلیارد تومان برای حفاظت از اطلاعات سرمایه گذاری شده و به نظر ما همین که این اطلاعات در همراه اول حفظ می شود، نوعی اعتبار است.
وی افزود: هیچ چیزی ارزشمندتر از اطلاعات مشترکان نیست و خوشبختانه اطلاعات مشترکان همراه اول از دستبرد هکرها مصون است. علاوه بر این تعداد دفاتر خدمات پس از فروش، کیفیت پایدار در اینترنت همراه و دارا بودن بیشترین تعداد سایت 3G نشان از کیفیت بالای خدمات همراه اول دارد.
وی با اعلام سرمایه گذاری پنج میلیاردی این شرکت در زمینه فیلترینگ هوشمند گفت: تمهیدات متعددی در نظر گرفته ایم تا والدین بدانند وقتی سیم کارت های کودک را در اختیار کودکان خود می گذارند، دسترسی به مطالب نامناسب برای او محدود شده است به همین دلیل در اینترنت درسا ۲۰ درصد تخفیف داده ایم؛ چراکه تنها دغدغه تامین مالی نداریم.

سهم بازار همراه اول
صدوقی در ارتباط با عقد قرارداد با اپراتورهای مجازی هم گفت: مدل تجاری این شرکت ها و نوع همکاری آنها با ما اهمیت بسزایی دارد و پس از بررسی این موارد تلاش داریم در یک ارزیابی منصفانه توانمندی این شرکت ها را بررسی کنیم و به طور منصفانه به عقد قراردادهای مربوطه بپردازیم.
وی در ارتباط با کاهش سهم بازار همراه اول براساس برخی آمارها نیز توضیح داد: این موضوع به روش آمارگیری بازمی گردد. ما به طور معمول برنامه ۹۰ را در نظر می گیریم که براساس آن حدود 62 درصد مخاطبان از همراه اول هستند. وزارت ارتباطات هم به شکل فصلی آمار میزان مشترکان هر اپراتور را اعلام می کند که براساس آخرین گزارش، 59 درصد بازار را در اختیار داریم.
صدوقی گفت: شما هیچ اپراتور اولی را در کشورهای دنیا نمی یابید که سهم بازار آن پس از 10 سال 59 درصد باشد. حتی در بسیاری از کشورها اپراتور دوم سهم بیشتری از اپراتور اول را در اختیار دارد.
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار درخصوص کاهش هزینه های اینترنت همراه اول گفت: سال گذشته براساس قیمت اینترنت تنها هشت درصد هزینه ما مربوط به هزینه اینترنت بود و کاهشی که امسال گفته می شود در هزینه های اینترنت ایجاد شده، مربوط به این بخش بود. البته ما سعی داریم در حوزه محتوای داخلی تخفیف هایی ارایه دهیم اما درکل در موارد متعدد امکان تفکیک مصرف محتوای داخلی یا خارجی وجود نداشته و علاوه برآن درنهایت تخفیف های مربوطه شاید بتواند رقم بسیار اندکی در حد چهار درصد را شامل شود.
صدوقی گفت: پوشش بین شهری همراه اول تمام جاده های اصلی و ریلی و حدود ۸۰ درصد جاده های فرعی را شامل می شود و اکنون در طول روز از مشترکان اپراتورهای دیگر روزانه حدود یک میلیون نفر به شبکه همراه اول رومینگ می کنند. اما به هر صورت ما در زمینه نصب تجهیزات خود برای آنتن دهی بهتر با مشکلاتی مانند شهرداری و ممانعت های مردمی نیز مواجهیم.
وی درباره دلایل توسعه 3G به جای 4G در همراه اول گفت: زمانی که ما کار را شروع کردیم، تنها 2 درصد از گوشی های تلفن همراه از این فناوری پشتیبانی می کرد درحالی که 60 درصد گوشی های نسل 2 و همه گوشی های هوشمند مجهز به فناوری 3G هستند. 
صدوقی گفت: اکنون میزان گوشی های هوشمندی که از فناوری 4G پشتیبانی می کنند، به 15 درصد رسیده است و به همین دلیل ما برنامه ویژه ای برای توسعه این فناوری داریم.
مدیرعامل همراه اول درباره حمایت از ایده های نو نیز گفت: این حمایت به دو صورت است. شکل اول این است که شرکت هایی طرح های خلاقانه ای دارند که برای اجرای آن نیاز به حمایت فنی یا مالی دارند که ما این حمایت ها را در اختیار آنها می گذاریم.وی افزود: نوع دیگر این است که فقط یک نفر ایده ای ارایه می کند که ما این ایده را به نام آن شخص ثبت کرده و خود اجرایی می کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :