آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 191955
تاریخ انتشار : 6 مهر 1395 1:6
تعداد بازدید : 1297

رونمایی از نخستین زیست بوم امن کودک و نوجوان

نخستین زیست بوم امن کودک و نوجوان انارستان روز گذشته در نمایشگاه تلکام آغاز به کار کرد.


فناوران- محسن مروجی مدیرعامل مجموعه انارستان در این نشست به تشریح سرویس های انارستان پرداخت و گفت: انارستان با همکاری اپراتور اول طی ماه های گذشته به ارایه سیم کارت های کودک در بازار پرداخته و برای ارایه محتوای مناسب کودکان نیز همکاری هایی با شرکت های مختلف انجام داده است.
وی افزود: متاسفانه طی سال های گذشته در حوزه کودک و نوجوان در کشور فعالیت چندانی صورت نگرفته و معمولا برخوردهایی که برای امنیت کودکان و نوجوانان در این فضا صورت می گرفت حالت سلبی داشت، درحالی که کشورهای مختلف به ارایه سرویس های مختلفی در این زمینه می پردازند.
وی درباره مطالعاتی که در زمینه ارایه خدمات امن به کودکان صورت گرفته است، گفت: اکنون بازاری سه میلیونی برای فعالیت در این بخش وجود دارد و طی چهار ماه و نیم نخست فعالیت ما موفق به ارایه بیش از ۵۰۰ هزار سیم کارت در کشور شده ایم.
مدیر عامل این شرکت با بیان اینکه اکنون محتوای غنی در این زمینه وجود ندارد، از همکاری با ۳۰۰ شرکت در زمینه تامین و حتی تولید محتوا یاد کرد و گفت: برای بحث امنیت دستگاهی که کودکان و نوجوانان از آن استفاده می کنند نیز طراحی های مختلفی صورت گرفته و ظرف چند ماه آینده شاهد رونمایی از سیستم عامل امن و قابل مدیریت برای کودکان خواهیم بود.
مروجی همچنین از دریافت موافقت اصولی این شرکت برای فعالیت عنوان اپراتور مجازی (MVNO)  خبر داد و گفت: در این قالب ظرف دو سال آینده امکان جذب چندین مشترک وجود خواهد داشت.
وی درخصوص خدمات انارستان گفت: خدمات رسانی در دنیای انارستان را به طور رسمی از ماه های پایانی سال ۹۴ با معرفی فروشگاه محتوایی انارستان که نارکت خطاب می شود آغاز کردیم. پروژه نارشو نیز از عید ۹۵ با انتشار مجموعه کلاه قرمزی وارد سرزمین انارستان شد.  وی اضافه کرد: در کنار پروژه های دیگر انارستان مانند نارلیگا و اَپ ساز نیز اپراتور مجازی، تبلت و سیم کارت هم راه اندازی شده اند. هدف هر سرویس، ایجاد دنیایی پر از محتوای مغزدار برای دانش آموزان و نوجوانان است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :