آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 191378
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1395 10:44
تعداد بازدید : 1043

آغاز واگذاری فیبر تاریک شرکت مخابرات

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران ارتقای کیفیت اینترنت را در راستای کاهش تعرفه های اینترنتی دانست و از آغاز واگذاری فیبرهای تاریک به اپراتورها و شرکت های خصوصی خبر داد.

ایسنا-  رسول سراییان درباره مباحث مربوط به فیبر تاریک گفت: ما در چارچوب قوانین و مقررات رگولاتوری هرچه مصوبه بدهند اجرا می کنیم، بنابراین درباره مصوبه ۲۳۰ این سازمان که ما باید ساب داکت و داکت را در اختیار اپراتورها و متقاضیان بگذاریم، شروع به واگذاری کردیم و این اتفاق قطعا در کاهش انحصار مخابرات تاثیر خواهد داشت و بازیگران و رقابت ها زیادتر می شوند.وی در خصوص نتایج تغییر تعرفه های اینترنتی مخابرات گفت: طبیعی است که با تغییر تعرفه چند اتفاق همزمان با هم افتاد. یکی ارتقای کیفیت بود، باور ما این است که کاربرها با توجه به زیرساخت های فراهم شده از نظر کیفیت توانستند سرویس های بهتری بگیرند و از آنجایی که دسترسی آنها به اطلاعات بهتر و سرعت دسترسی به اینترنت بیشتر شده، بازخوردهای مثبتی داشتیم. البته طبیعی است که برخی جاها هنوز مشکلاتی وجود داشته باشد، همچنین با ارزان تر شدن تعرفه ها طبیعی است که مصرف کاربران بالاتر رفته است.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه مخابرات حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد سهم بازار را در اختیار دارد، گفت: هنوز برای ایجاد تغییر در کاربران زود است، ضمن اینکه رقابت نیز وجود دارد و کاربران از این اپراتور به آن اپراتور می روند و جابه جا می شوند. البته ماهیت خدمات مخابراتی این است که با نگاه به گذشته متوجه می شوید روزبه روز کیفیت آن بالاتر می رود و قیمت آن هم ارزان تر می شود.
سراییان گفت: البته قیمت باید واقعی باشد که بتوان روی آن سرمایه گذاری نیز کرد. این سرمایه گذاری بستگی به نیاز بازار و تقاضا دارد، سرمایه نیز باید به نوعی برگردد که سرمایه گذار علاقه مند شود آن را توسعه دهد و منطقی است که با توجه به افزایش تقاضا این اتفاق بیفتد که البته بستگی به رفتار مردم نیز دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :