آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 191377
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1395 10:42
تعداد بازدید : 1069

هکر 15 ساله هزار کاربر اینترنت دستگیر شد

فرمانده انتظامی استان گیلان از شناسایی عامل هک هزار کاربر درگاه اینترنتی كه یك نوجوان 15 ساله بوده، توسط پلیس فتا خبر داد.

پلیس فتا- سردار محمدرضا میرحیدری گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی مدیر عامل یک شرکت خدمات پرداخت الکترونیکی مبنی بر اینکه سرور شرکت توسط افراد ناشناس هک شده و به حساب کاربری تعداد زیادی از کاربران آنها دسترسی غیرمجاز  صورت گرفته، موضوع  به صورت ویژه در دستورکار پلیس فتای این فرماندهی قرار گرفت.
فرمانده انتظامی استان گیلان افزود: با پی جویی های فنی و پلیسی، كارآگاهان پلیس فتا موفق شدند هكر را كه یك نوجوان 15 ساله اهل و ساکن خراسان شمالی بود، شناسایی و با اخذ نیابت قضایی وی را در این استان دستگیر و به گیلان منتقل كنند.
میرحیدری با بیان اینكه متهم با سرعت عمل كارآگاهان پلیس فتا مواجه شده و موفق به برداشت از حساب های كاربران نشد، گفت: با توجه به ادله دیجیتال كشف شده در بازرسی از منزل متهم، وی به صراحت به جرم خود و اینكه با سوءاستفاده از ضعف امنیتی سایت درگاه پرداخت الکترونیکی شرکت موردنظر، سرور شرکت را هک و به حساب کاربری بیش از هزار نفر از کاربران به صورت غیرمجاز نفوذ كرده، اعتراف كرد.
این مقام ارشد انتظامی با بیان اینكه متهم به علت پایین بودن سن با تشكیل پرونده به دادگاه اطفال شهرستان رشت معرفی شد، از مدیران سایت های ایرانی خواست با ارتقای ضریب امنیت سایت های اینترنتی خود و رفع حفره های امنیتی اجازه دسترسی و نفوذ غیرمجاز را به هكرها ندهند.
در خبری دیگر از پلیس فتا، سرهنگ حسن محمدنژاد رییس پلیس فتای استان مازندران گفت: نوع جدید کلاهبرداری که این روزها رواج پیدا کرده است، کلاهبرداری با ادعای برنده شدن در ستاد هدفمندی یارانه هاست.
وی افزود: طی این فرآیند، کلاهبرداران از قبل طعمه ها و قربانیان را از طریق اطلاعاتی که آن ها با عضویت در گروه های استخدامی، انجمن های درسی و تفریحی، گروه های بازی، شبکه های اجتماعی و... به اشتراک گذاشته اند، پیدا می کنند و یک بررسی روی آن ها انجام داده و سپس اعتماد قربانیان را به خود جلب می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :