آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 191374
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1395 10:40
تعداد بازدید : 1419

ترابردپذیری در سایت همراه‌اول، امن است

برنامه های اپراتور اول در نمایشگاه تلکام اعلام شد

در پی انتشار گزارشی مبنی بر خطر درز اطلاعات مشترکان در سایت اپراتورها در اجرای طرح ترابردپذیری، همراه اول اعلام کرد: در صفحه ترابرد این اپراتور پروتکل امنیتی SSL به کار گرفته شده است.

فناوران- در گزارش خبرگزاری فارس که در روزنامه فناوران هم بازتاب داشت، آمده بود: در ثبت نام ترابردپذیری، اطلاعات شخصی شامل شماره تلفن، کد ملی، شماره شناسنامه و آدرس پستی از مشترک دریافت می شود و برای امنیت اطلاعات مشترکان، سایت اپراتورها باید از پروتکل امنیتی برخوردار باشد؛ اما امنیت چندان جدی گرفته نشده است و بررسی های خبرنگار فارس نشان می دهد صفحات ترابرد برخی اپراتورها، استاندارد امنیتی لازم را ندارند و هم اکنون انجام ترابرد از طریق فرم های ناامن در سایت های اپراتورها در حال انجام است.
در واکنش به این گزارش اپراتور اول با ارسال توضیحاتی اعلام کرد: در صفحه ترابرد همراه اول پروتکل امنیتی SSL به کار گرفته شده است.
در توضیح این اپراتور آمده است: همچنان که همواره تاکید شده موضوع امنیت اطلاعات کاربران در اولویت همراه اول قرار دارد و پس از دوره آزمایشی اجرای ترابردپذیری پروتکل SSL در صفحه اصلی ترابردپذیری (پس از ورود کاربران به سایت اصلی ترابرد) به کار گرفته شده است.

 رونمایی از دستاوردهای همراه اول در تلکام
همراه اول با دو سالن اختصاصی و حضور در فضای باز، در هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی شرکت می کند.
براساس این گزارش اپراتور اول تلفن همراه کشور با اختصاص فضایی بیش از سه هزار مترمربع به غرفه های خود، بزرگ ترین حضور نمایشگاهی را در «ایران تلکام ۲۰۱۶» خواهد داشت.
براساس این گزارش، همراه اول در «ایران تلکام۲۰۱۶» با شعار «وقت معتبر شدنه» در سالن های اختصاصی ۷، A25 و فضای باز با رویکرد ارایه خدمات نسل های ۳ و ۴ تلفن همراه، آخرین دستاوردها، محصولات و خدمات نوین خود را عرضه می کند.
اختصاص فضایی برای تجربه خدمات، سرویس ها و به خصوص نرم افزارهای کاربردی نسل ۳ و ۴ تلفن همراه، معرفی بسته های جدید نوترینو و پاسخگویی به سوالات مشترکان، ارایه نقشه پوشش شبکه نوترینو در سراسر کشور، آموزش و نحوه فعال سازی اینترنت همراه، معرفی و ثبت نام ترابردپذیری (MNP)، معرفی باشگاه فیروزه ای و سرویس حساب کاربری و اپلیکیشن «همراه من»، معرفی سامانه شارژ# ۱*، نمایش سرعت G5 از طریق روبات و گوشی، معرفی سامانه ۹۰۹۰ برای هواداران تیم های ملی فوتبال، سامانه ۳۰۶۰ برای هواداران تیم های ملی والیبال و سامانه ۳۰۹۰ برای هواداران تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس از دیگر خدمات همراه اول در نمایشگاه امسال است.
شرکت ارتباطات سیار ایران در بخش خدمات ارزش افزوده، با تمرکز بر خدمات نوین، محتوای غنی و اپلیکیشن های کاربردی، با خدمات و پلات فورم های هوشمند بیش از ۵۰ محصول باند پهن، بیش از ۳ هزار سرویس پیامکی، حدود ۲۰ خدمت سازمانی، ۱۰۰ سرویس IVR و همچنین سرویس های متنوع بر بستر USSD، سرویس های هواداری در حوزه های ورزش، فرهنگ، هنر و خدمات متنوع دیگر را که با همکاری بیش از ۲۰۰  شرکت متخصص و برتر داخلی و خارجی این حوزه آماده ارایه است، رونمایی و معرفی خواهد کرد.
اپراتور اول با ارایه خدمات خاص به سازمان ها و شرکت ها با خدماتی نظیر«سیم کارت سازمانی»، «بسته های سازمانی»، «راهکارهای ماشین به ماشین» و «اینترنت چیزها» و غیره در نمایشگاه امسال حضور دارد.
برپایی فروشگاه جهت دسترسی آسان و سریع مشترکان همراه اول به انواع محصولات و خدمات ازجمله ارایه و معرفی طرح تقسیط سیمکارت دائمی، فروش گوشی های شیائومی، طرح تقسیط مودم های نسل ۳ و ۴ به مشترکان دائمی، معرفی و فروش سیم کارت درسا، معرفی فروشگاه الکترونیکی همراه اول، معرفی سایت حراج و فروش تلفنی از دیگر برنامه های اپراتور اول در نمایشگاه ایران تلکام است.
معرفی دستاوردهای ارتباطات دیجیتال، صفحات این اپراتور در شبکه های اجتماعی، سرویس های نوآورانه، اقدامات صورت گرفته در حوزه مسوولیت اجتماعی (CSR)، رعایت الزامات ایمنی در برابر تشعشع، جذب و استخدام، تعالی سازمان، بازی، سرگرمی و مسابقه از دیگر برنامه های همراه اول در نمایشگاه عنوان شده است.

 برگزاری مرحله نهایی رویداد هم آفرینی
بر اساس این گزارش، همراه اول در راستای ترویج فرهنگ نوآوری و با هدف حمایت و هدایت کارآفرینان و دانش آموختگان دانشگاهی، به منظور تجاری سازی ایده ها و پژوهش های دانشگاهی جهت برآوردن نیازهای صنعت مخابرات و صنایع مرتبط، با همکاری مراکز رشد دانشگاه های شهید بهشتی، صنعتی شریف، شیراز و دانشگاه هنرهای اسلامی تبریز، به جذب و ثبت ایده از ایده پردازان می پردازد. علاوه براین با توجه به برگزاری مرحله نهایی رویداد هم آفرینی همراه اول، جوایز تیم های برگزیده نیز در نمایشگاه به برندگان اهدا می شود.
همراه اول همچون سال های گذشته، امسال نیز برای رفاه حال خبرنگاران، در سالن اختصاصی اصلی خود (سالن۷)، «اتاق خبر» در نظر گرفته است. همچنین مدیران این اپراتور در روزهای برگزاری نمایشگاه با مصاحبه های اختصاصی و حضور در نشست های خبری، پاسخگوی رسانه ها خواهند بود.
شرکت جیرینگ نیز که در زمینه خدمات مالی همراه ازجمله کیف پول همراه فعالیت دارد، به عنوان یکی از شرکت های زیرمجموعه همراه اول در سالن ۷ و سالن A25 حضور دارد.
علاقه مندان می توانند از روز آغاز نمایشگاه، صفحه ویژه این رویداد بزرگ مخابراتی را در پورتال همراه اول به نشانی mci.ir  مشاهده کنند.
هفدهمین نمایشگاه صنایع مخابرات و اطلاع رسانی، ۴ تا ۷ مهرماه از ساعت ۹ تا ۱۷ با حضور بیش از ۳۰۰ شرکت داخلی و خارجی از ۲۲ کشور، در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :