آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 191303
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1395 11:40
تعداد بازدید : 938

صددرصد خدمات دولت چین تا ۲۰۲۰ الکترونیکی می شود

چین اعلام کرد قصد دارد بخش بیشتری از خدمات دولتی خود را به صورت آنلاین در اختیار مردم بگذارد و به عبارت دیگر، تمرکز بیشتری بر خدمات دولت الکترونیک داشته باشد.


ایتنا- شورای دولتی چین اعلام کرد براساس آخرین تصمیمات خود در نظر دارد طرح Internet Plus را توسعه دهد تا به موجب آن تمامی آژانس های دولتی به مرکز ارایه خدمات دیجیتال تبدیل شوند. براساس اخبار منتشرشده، چین تصمیم دارد خدمات گسترده تری در حوزه دولت الکترونیک ارایه دهد تا ضمن ارایه خدمات بهتر، هزینه های دولت را نیز پایین بیاورد.
از مهم ترین اهداف دیجیتالی شورای دولتی چین می توان به ارایه امور اداری آنلاین، انجام نقل و انتقالات مالی با خارج، ارتقای پلات فرم های دولتی مبتنی بر وب برای انجام فعالیت های چندگانه بین سازمانی، به اشتراک گذاری داده های سازمانی در آن واحد و همکاری های بیشتر با بخش خصوصی پرداخت. چین پیش بینی کرده است که پلاتفرم جامع خدمات دولت الکترونیک در سال ۲۰۱۷ به صورت عمومی ارایه شود. 
فاز دوم این طرح که به موجب آن تمام شهروندان چینی به خدمات دولت الکترونیک دسترسی خواهند داشت، در سال ۲۰۲۰ میلادی عملیاتی خواهد شد. این فرآیند در حالی صورت می گیرد که دولت چین تصمیم دارد قوانین خود را برای فعالیت های آنلاین ارتقا دهد و سیستم های جامع تر تشخیص هویت، شفاف سازی داده های سازمانی و حفظ حریم شخصی را در اختیار بگیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :