آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 191290
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1395 11:28
تعداد بازدید : 923

فشار روزنامه نگاران به FBI برای افشای نحوه هک آیفون

گروهی از رسانه ها و روزنامه نگاران شاغل در آمریکا، FBI را مورد پیگرد قضایی قرار داده اند تا پلیس آمریکا را طبق قانون آزادی اطلاعات مجبور به افشای نحوه هک کردن یک گوشی آیفون کنند.

فارس- گفته می شود پلیس آمریکا برای هک کردن گوشی آیفون 5C متعلق به عامل حملات تروریستی سن برناردینو از یک شرکت صهیونیستی کمک گرفته، اما حاضر به افشای جزییات این همکاری نیست.
حال شاکیان FBI می خواهند بدانند هک شدن این گوشی چگونه صورت گرفته و دقیقا چه فردی این گوشی را هک کرده است.
ازجمله رسانه ها و خبرگزاری هایی که به همین دلیل از FBI به دادگاه شکایت کرده اند، می توان به خبرگزاری آسوشیتدپرس، Vice Media و Gannett پرداخت.
در بخشی از این شکایت آمده است: خرید فناوری هک آیفون و دسترسی به داده های ذخیره شده روی این گوشی با استفاده از فناوری مذکور، موید وجود یک آسیب پذیری امنیتی جدی افشانشده در یکی از محبوب ترین محصولات مصرفی جهان است.
پلیس فدرال آمریکا بعد از به دست آوردن گوشی آیفون عامل تیراندازی در سن برناردینو از اپل خواست تا ابزاری برای هک آن در اختیار FBI قرار دهد؛ اما اپل از این کار امتناع کرد تا رویه ای غلط را به وجود نیاورد. درنتیجه FBI با همکاری شرکتی ثالث موفق شد به داده های موردنظرش دست یابد. موسسات خبری می گویند مهم است که اپل هم از شیوه انجام این هک مطلع شود تا بتواند حفره عامل موفقیت این هک را رفع کند و از سرقت اطلاعات میلیون ها کاربر آیفون جلوگیری کند. آنها از اختصاص بودجه عمومی و دولتی به این کار نیز ناراضی هستند و معتقدند مبنای قانونی برای این کار وجود ندارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :