آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 191285
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1395 11:23
تعداد بازدید : 954

دستبندی که چهار چشمی مراقب کودک شماست

گروهی از محققان در سان فرانسیسکو و هنگ کنک طی یک همکاری مشترک موفق به طراحی یک فناوری پوشیدنی شدند که بر سلامت کودکان نظارت می کند.

ایسنا - این فناوری برای کودکان سنین 3 تا 10 سال طراحی شده و بر عواملی مانند سلامتی، استرس و فعالیت کودکان نظارت می کند. نام این فناوری پوشیدنی جدید کیدو است و نخستین دستبند هوشمندی است که برای نظارت بر بهداشت و سلامت کودکان طراحی شده است.
این دستبند دارای یک اپلیکیشن همراه است که اطلاعات دقیق سلامت کودک را روی گوشی های هوشمند ارسال می کند. به گفته محققان این پژوهش، بسیاری از والدین از مشکلات فرزندان خود نظیر داشتن استرس آگاه نیستند، برای مثال 72 درصد از کودکان دارای رفتارهای منفی استرس زا هستند اما تنها 20 درصد از پدر و مادرها اعلام کرده اند که از این مشکل فرزند خود آگاهی دارند. این فناوری جدید و سودمند می تواند مشکلات موردنظر را در مراحل اولیه شناسایی کند و بدیهی است که همین امر می تواند به درمان هرچه زودتر آنها کمک کند. این دستبند که از جنس پلاستیک است و دمای پوست و ضربان قلب کودک را اندازه گرفته و از این طریق پدر و مادرها یا پرستار لحظه ای که کودک دچار کم آبی در بدن شده یا تب می کند را تشخیص می دهند. Kiddo   یک دستبند ضد آب بوده و دارای طرح های مختلف شخصیت های کارتونی است و به نحوی طراحی شده که برای کودکان جذاب باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :