آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 191268
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1395 10:43
تعداد بازدید : 956

در آستانه بازگشایی دانشگاه‌ها اتفاق افتاد

رونق نسبی بازار قطعه و کالاهای کامپیوتری ارزان قیمت

با نزدیک شدن به فصل پاییز و زمان بازگشایی مدارس و دانشگاه ها، بازار خرید و فروش کالاهای کامپیوتری همچنان راکد و بی رونق است. با این حال برخی از کالاها نظیر کیف نوت بوک، کاور و قاب های یدکی تبلت، هارددیسک، حافظه های فلش، هدفون، اسپیکر و کالاهایی از این دست با افزایش نسبی میزان تقاضا مواجه شده اند.

مریم عسگری
در کنار این کالاها، بازار قطعه نیز نسبت به سابق رونق بیشتری گرفته است و کاربران نوت بوک و کامپیوترهای خانگی برای ارتقای سیستم های قدیمی خود دست به کار شده اند. به این ترتیب بازار رم، هارددیسک، کارت گرافیک و سایر کالاها تاحدودی رونق گرفته است.
رشد تقاضا برای این کالاها نیز به تعدادی از بازارهای کامپیوتر که در نقاط مرکزی شهر و در جوار دانشگاه ها قرار دارند محدود می شود.
به گفته محمد مولایی، یکی از فعالان بازار کامپیوتر رضا، از اوایل هفته که پای دانشجویان برای بررسی کلاس ها و موارد دیگر به دانشگاه ها باز شده است، میزان تقاضا برای برخی از کالاهای ارزان قیمت در بازار کامپیوتر افزایش یافته است.
وی می افزاید: البته این افزایش تقاضا مربوط به کالاهای ارزان قیمت بوده و کالاهایی مثل نوت بوک و تبلت همچنان مخاطبی ندارند.
یکی دیگر از فعالان بازار هم با تایید این موضوع می گوید: البته این موضوع به معنی صفر بودن حجم معامله برای نوت بوک و تبلت نیست، اما میزان تقاضا برای این کالاها در حد بسیار کمی است و همچنان خریداران این کالاها در انتظار کاهش قیمت ها هستند.
این فعال بازار با بیان رشد تقاضا برای نوت بوک های کارکرده می گوید: در حالی تقاضا برای نوت بوک های کارکرده افزایش یافته است که فروشندگان راضی به فروش نمونه های کارکرده نمی شوند؛ چراکه اوراق کردن و استفاده از قطعات این نوت بوک ها برای تعمیر سایر نوت بوک ها سود بیشتری عاید آنها  می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :