آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 191266
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1395 10:38
تعداد بازدید : 1130

پاسخ شرکت مخابرات به مدیرعامل شاتل

امکانات پایه ای مخابرات عادلانه و زیر نظر رگولاتوری به متقاضیان واگذار می شود

در پی انتشار خبری به نقل از ایسنا مبنی بر «ادعای مدیرعامل شاتل مبنی بر ارایه ADSL در تهران، البرز و قم غیرممکن شده است»، شرکت مخابرات ایران جوابیه ای صادر کرد.

فناوران- در جوابیه روابط عمومي و امور بين الملل شركت مخابرات ايران آمده است: شركت مخابرات ايران به موجب پروانه بهره برداری خود و مصوبات كميسيون تنظيم مقررات نسبت به تخصيص امكانات پايه اي موجود خود به صورت عادلانه، امكانات موردنياز متقاضيان را تامين مي کند.
جهت شفافيت بيشتر موضوع ذكر چند نكته ضروري است:
1- پس از ابلاغ الحاقيه پروانه شركت مخابرات ايران، مصوبات مربوط به آن نیز از سوی كميسیون تنظيم مقررات ارتباطات به عنوان يك نهاد قانوني و آگاه نسبت به قوانين و مقررات، تدوین و ابلاغ شد. این مصوبه امکان دسترسی به امکانات پایه مخابراتی موجود شركت مخابرات ايران در شبکه ارتباطی کشور را به تمامی شرکت ها و اپراتورهای ارتباطی متقاضی دریافت امکانات پایه ای داده است و شرکت مخابرات  ایران در راستای اصول مشتری مداری و رقابت سالم و نیز به تبعیت از قانون در اجرای هرچه صحیح تر آن کوشش کرده و با نظارت سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي  با ایجاد سامانه ثبت مکانیزه درخواست های شركت هاي دارنده پروانه شرايط برابري را در اختيار همه متقاضيان دريافت خدمات قرار داده است.
2- امكانات موجود شرکت مخابرات ایران مانند هر اپراتور دیگری نامحدود نبوده و قطعا جهت اجابت تمام درخواست ها در چارچوب مصوبات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات  راديويي در عرصه رقابت برای تمامی شرکت ها و اپراتورهای ارتباطی داده، در برخی مناطق دارای محدودیت هایی است. 
3- تعدد FCPها و پاسخگويي به تمامی شرکت ها و اپراتورهای ارایه دهنده خدمات مشکلات و محدویت ها را چند برابر کرده و این مسایل وظایف شرکت مخابرات ایران را در اجرای رعایت اصول عادلانه برای تمام شرکت ها بیشتر کرده است. اما آنچه مسلم است در اجرای این مصوبات با توجه به گستردگی فعالیت در شرکت ها و محدود بودن منابع و امکانات مخابراتی و استفاده از فناوری، همگی باید تابع قوانین بوده تا پاسخگوی نیازها باشیم. ضمن اینکه تمامی موارد واگذاری امکانات، نحوه واگذاری و میزان امکانات موجود تحت نظارت سازمان تنظیم مقررات انجام می شود.
4 - تمرکز تعدادي از FCPها و اپراتورهای ارایه دهنده خدمات بر استان ها و مناطق پردرآمد است و این موضوع موجب تعدد تقاضا در برخي نقاط شده است. بدیهی است شرکت مخابرات ایران  در واگذاری امکانات به FCPها و تمامی شرکت ها و اپراتورهای ارایه دهنده خدمات در چارچوب مصوبات و قوانین عادلانه رفتار کند تا همه شرکت ها از امکانات موجود بهره ببرند. این در حالی است که امکانات و سرمایه گذاری های شرکت مخابرات ایران در بسیاری از مناطق غیربرخوردار هیچ متقاضی ندارد.
5- شركت مخابرات ایران در چارچوب مصوبات عمل می کند و مجری قوانین است و به موجب همين مصوبات امكانات موجود خود را در اختیار متقاضیان قرار می دهد؛ لذا شركت هايی که بیش از سهم خود به امکانات موجود شرکت مخابرات ایران نیاز دارند ازجمله شرکت شاتل می توانند راسا نسبت به ايجاد امكانات پايه اي موردنياز خود در راستای توسعه زیرساخت در بخش دسترسی شبکه مخابراتی کشور اقدام کنند و جای تعجب است که مدیر عامل محترم شرکت شاتل با دارا بودن پروانه بهره برداری FCP همچنان به دنبال بهره برداری از سرمایه گذاری دیگران برای ارایه خدمات به مشتریان خود است. 
6- در بحث قبول عقد قراردادهای مشارکت با شرکت های FCP و تمامی شرکت ها و اپراتورهای ارایه دهنده خدمات نیز با توجه به اجرای طرح یکپارچه سازی در شرکت مخابرات ایران، این شرکت از تمام طرح هايي كه بر پايه استراتژي برد- برد تدوين شده و توسعه متوازن و متعادل ارتباطات در همه نقاط كشور را به همراه داشته باشد، استقبال مي کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :