آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 191262
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1395 10:34
تعداد بازدید : 1158

وزیر ارتباطات در مجمع ملی پست:

درآمدهای پست، خرج توسعه خودش می شود

مجمع شرکت ملی پست ایران با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و دیگر اعضای مجمع برگزار شد.

فناوران- محمود واعظی  گفت: باید با چابک سازی و ارایه راهکارها و ابتکارات مختلف روند توسعه پست ادامه یابد.
وی از برنامه ریزی جهت ارایه خدمات بیشتر و باکیفیت تر پست به مردم خبر داد و افزود: برنامه ریزی ها باید در راستای دست یابی به سوددهی پست باشد. واعظی همچنین با بیان نقش مدیریت عالی شرکت پست در زمینه ساماندهی امور و برنامه ریزی های آتی گفت: دستیابی به موفقیت در این سه سال گذشته علاوه بر مدیریت مطلوب، ناشی از تلاش تمام همکاران شبکه پستی است که قابل تقدیر است. 
واعظی گفت: لازم است پستی به مردم خدمت کند که سودده باشد.
وی ادغام های مدیریتی در شرکت پست را مهم برشمرد و گفت:  لازم است پست با استفاده از ابتکار درآمد زایی کند و ما این درآمد را خرج خودشان می کنیم.برات قنبری، معاون نظارت و برنامه ریزی راهبردی وزارت ارتباطات نیز در این مجمع با بیان ملی شدن شرکت پست گفت: در مرحله پیاده سازی تحول در این شرکت قرار داریم و ضروری است برنامه های این شرکت در راستای برنامه ششم توسعه ارایه شود.
وی با بیان گسترده بودن بازار پست کشور افزود: باید در برنامه های آتی، حجم بازار شرکت ملی پست گسترش یابد.
قنبری ادامه داد: بازار پست می تواند بیش از شش برابر توسعه یابد و ضروری است طبق اساسنامه جدید، ضمن ارایه برنامه سال جاری، هدفگذاری مناسبی برای برنامه ششم نیز صورت گیرد.
وی با تقدیر از تلاش های صورت گرفته در این مدت در مجموعه شرکت پست و با بیان اینکه دوره خوبی را در پست شاهدیم، افزود: با توجه به پتانسیل بالای این بخش باید روزبه روز این وضعیت بهبود یابد.
در ادامه این مراسم حسین مهری، مدیرعامل شرکت پست نیز گفت: امسال با مجوز واگذاری اپراتورها شاهد 
تحول هستیم.
وی با بیان اینکه جلساتی را با پست بانک داشته ایم، ادامه داد: لازم است برای گسترش فعالیت های بین المللی  متولی پست مالی مشخص شود.  مهری با تاکید بر لزوم تدوین آیین نامه برای تعامل با پست بانک افزود: شرکت پست مانع فعالیت بخش خصوصی نیست.
معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: در حال طراحی زیرساخت های تجارت الکترونیکی هستیم تا بخش خصوصی رغبت پیدا کند از طریق پست، فعالیت تجارت الکترونیکی خود را انجام دهد.
 وی گفت: در برخی سرویس ها هیچ افزایش تعرفه ای نداشتیم ازجمله پست ویژه و امانات بین الملل و همچنین برای محصولات انبوه هم تخفیف قایل شدیم. مهری گفت: برای اینکه بتوانیم در عرصه باقی بمانیم و سهم خود را با ورود اپراتورهای جدید از دست ندهیم، لازم است رقابتی فکر کنیم.
براساس این گزارش در این مجمع که با حضور تمامی اعضا برگزار شد، صورت های مالی سال 94 بررسی و تصویب شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :