آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 191261
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1395 10:34
تعداد بازدید : 1730

با رونمایی از «گشت پلیس»

نیروی انتظامی به عرصه بازی های رایانه ای وارد شد

بازی جدید نیروی انتظامی با نام «گشت پلیس» رونمایی شد.

فناوران- بازی جدید گشت پلیس که در ژانر اکشن و هیجانی با نسخه بتا تهیه و تولید شده، از هم اکنون در دسترس علاقه مندان این بازی قرار دارد و به صورت موبایلی تحت سیستم عامل آندرویید عرضه شده است.
به گفته دست اندرکاران تولید این گیم، بازی گشت پلیس با هدف فرهنگ سازی در کاهش جرایم خیابانی و پیشگیری از وقوع سرقت طراحی و به بازار عرضه شده است.
سردار سعید منتظرالمهدی، سخنگوی ناجا گفت: حضور پلیس در عرصه بازی های رایانه ای لازم بود و به نظرم برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و بزه کاری باید در این فضا وارد شد.
وی با بیان اینکه ناجا برای طراحی این بازی هزینه ای پرداخت نکرده است، گفت: اگر هزینه ای هم در این زمینه انجام شده باشد، هزینه معنوی و هزینه مادی در قالب وام بوده است.
منتظرالمهدی ادامه داد: البته من شخصا معتقد به بازی در فضای مجازی نیستم؛ اما چه باید کرد که جوانان به این فضا علاقه داشته و در قالب این فضا می توان آموزش هایی را به آنان ارایه کرد.
سخنگوی ناجا درباره اینکه آیا ناجا بازی های دیگری نیز در دست تولید دارد یا خیر، گفت: سه بازی و برنامه از سوی ناجا در دست تهیه است که بازی گشت پلیس نخستین آن است.
منتظرالمهدی گفت: این نسخه بتا و اولیه بازی بوده و ممکن است اشکالاتی داشته باشد که در نسخه های بعدی برطرف می شود. برای مثال قهرمان بازی برای برقراری قانون گاهی اقدام به قانون شکنی می کند، باید کاری کنیم که پلیس قهرمان بازی در صورت انجام تخلف نمره منفی بگیرد.
سخنگوی ناجا درباره انتشار تصاویر پارتی ها و مهمانی های مختلف در فضای مجازی و دعوت از کاربران گفت: فضای مجازی اعضای وسیعی دارد ولی درعین حال تمام اقداماتی هم که پلیس در این فضا انجام می دهد، برای همه قابل مشاهده نیست. بخشی از این فعالیت ها توسط پلیس رصد و با آنها برخورد می شود.
وی با بیان اینکه در این زمینه دستگاه های مختلفی مسوولیت دارند، ادامه داد: با این وجود هر شکایتی که به پلیس داده شود، به آن رسیدگی خواهد شد البته رسیدگی به شکایات در فضای مجازی روند خود را دارد و باید موضوع در دادسرای رسانه مطرح و به پلیس ارجاع شود.
سخنگوی ناجا با بیان ارتقای فرهنگ و دانش افراد برای حضور در فضای مجازی شهروندان گفت: بسیاری از کلاهبرداری ها، نزاع ها، طلاق ها، قتل ها و... به سبب اتفاقی است که در فضای مجازی رخ داده است.
وی درباره فعالیت های پلیس در فضای مجازی گفت: آنچه مستقیما با ادمین بودن پلیس به عنوان فعالیت در فضای مجازی انجام شود وجود ندارد، بلکه افرادی هستند که خبرهای پلیس را در فضای مجازی منتشر می کنند که فعالیت های آنها در تایید پلیس است.
سخنگوی ناجا ادامه داد: نمی توان رقم دقیقی از بودجه ناجا که صرف کارهای فرهنگی انجام می شود را اعلام کرد درحال حاضر تولید فیلم و سریال با تلویزیون به صورت 50 درصدی از سوی ما و از سوی سازمان صدا و سیما انجام می شود و بسیار همکاری خوب و بجایی است این نکته حایز اهمیت است که پلیس آمادگی استفاده از همه ظرفیت هایش برای حضور در عرصه های فرهنگی را دارد.
وی گفت: باید کاری کنیم که اطلاعات مان درباره حضور در فضای مجازی بالا برود آگاهی بیشتر شهروندان درباره حضور در فضای مجازی باعث کاهش میزان جرایم در این حوزه می شود.
براساس این گزارش بازی گشت پلیس با هدف فرهنگ سازی درباره فعالیت های پلیس ناجا و رشد و تکامل نوع نگرش مردم نسبت به نیروی انتظامی از تصویر خشن و منع کننده به چهره ای واقعی، ساخته و روانه بازار شده است.
این بازی در قالب یک مامور پلیس موتورسوار است که با تخلفات خاطیان در یکی از محله های شبیه سازی شده تهران برخورد می کند و با اتفاقاتی مواجه می شود.
بازی گشت پلیس، قابلیت نصب روی همه گوشی های موبایل را دارد و رایگان قابل انجام است.
این بازی ازجمله برنامه های فرهنگی پلیس است که برای آشنایی کاربران اینترنتی و به ویژه جوانان و نوجوانان با فعالیت های پلیس و ارتقای سواد انتظامی ساخته شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :