آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 191259
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1395 10:33
تعداد بازدید : 901

برای دریافت حمایت از وزارت ارتباطات

ادغام ارایه کنندگان خدمات جویشگر اجباری شد

دبیر کمیته راهبری موتور جستجوهای بومی با تشریح جزییات دومین فراخوان برای مشارکت در توسعه محصولات و خدمات جویشگر بومی گفت: در این مرحله، بر اجباری بودن ترکیب و ادغام شرکت ها در قالب سکوهای خدمات تاکید شده است.

فارس- علیرضا یاری در نشست شورای راهبری جویشگر بومی در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، از انتشار دومین فراخوان مشارکت در توسعه محصولات و خدمات جویشگر بومی خبر داد و گفت: نخستین فراخوان این موضوع چندی پیش با دریافت 79 طرح پیشنهادی برگزار شد و به نتیجه رسید.
دبیر کمیته راهبری موتور جستجوهای بومی با بیان اینکه موضوع فراخوان اول در فراخوان دوم ادامه می یابد، افزود: این فراخوان ها در پی تصویب طرح جویشگر بومی در وزارت ارتباطات و تصمیم برای حمایت از محصولات و خدمات بومی تحت وب اعلام شده اند.
وی با بیان اینکه هدف از این فراخوان ها، مشارکت در توسعه محصولات و خدمات جویشگر بومی به منظور ایجاد فضای رقابتی برای تحقیق و توسعه محصولات مرتبط با جویشگر است، گفت: در فراخوان اول حمایت از طرح ها و خدمات خرد و کوچک، مدنظر بود و در فراخوان دوم حمایت برای رسیدن به شرکت های بزرگ هدف قرار گرفته است.
یاری گفت: بر این اساس در این مرحله، بر اجباری بودن ترکیب و ادغام شرکت ها در قالب سکوهای خدمات تاکید شده است.
دبیر کمیته راهبری موتور جستجوهای بومی گفت: مدل مشارکت در توسعه محصولات و خدمات جویشگر بومی شامل تامین زیرساخت، تحقیق و توسعه خدمت، توسعه کسب و کار، توسعه بازار و پشتیبانی خدمت می شود که در این مرحله الزام شده که شرکت ها حتما پیش بینی می کنند که چه زمانی از مشارکت و حمایت بی نیاز می شوند و استقلال مالی پیدا خواهند کرد.
وی گفت: اولویت های اصلی فراخوان دوم به زودی اعلام خواهد شد که برای مثال جویشگر صوتی یکی از اولویت ها 
خواهد بود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :