آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 191184
تاریخ انتشار : 27 شهریور 1395 11:5
تعداد بازدید : 832

در صورت تصویب مجلس

300میلیارد تومان مشوق صادراتی به صادرکنندگان اختصاص می یابد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سه هزار میلیارد ریال مشوق صادراتی از سوی دولت با هدف رشد و گسترش صادرات و حمایت از فعالان این حوزه، در صورت تصویب مجلس تخصیص خواهد یافت.

مهر- محمدرضا نعمت زاده گفت: لایحه تخصیص سه هزار میلیارد ریال مشوق صادراتی به فعالان این حوزه، از سوی دولت به مجلس ارایه شده و منتظر تصمیم گیری مجلس در این خصوص هستیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اقتصاد کشور باید از وابستگی به نفت جدا شود و در این مسیر باید رشد و توسعه صادرات غیرنفتی مدنظر قرار گیرد.
وی افزود: در حال حاضر در حوزه صادرات غیرنفتی شاهد خام فروشی هستیم؛ اما بنابر نظر مقام معظم رهبری و در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی باید از خام فروشی در صادرات جلوگیری شود.
نعمت زاده گفت: دولت در شرایط فعلی منابع مالی کمی در دست دارد؛ بنابراین توان لازم برای رفع تمامی مشکلات اقتصادی را ندارد، اما با این وجود عزم دولت در تحقق مولفه های اقتصاد مقاومتی جدی است.
وی افزود: در حوزه اقتصاد و تولید باید بخش خصوصی در کشور امور را در دست گیرد درحالی که هنوز بخش عمده ای از این حوزه بر عهده دولت است و در مواردی که خصوصی سازی صورت گرفته، به طور صحیح اعمال نشده و باعث بروز مشکلات بیشتر شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :