آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 19084
تاریخ انتشار : 19 آذر 1391 9:31
تعداد بازدید : 2018

دانشگاه صنعتی شریف میزبان برگزاری کنگره بزرگ موبایل ایران

کنگره موبایل ایران به عنوان بزرگ ترین رویداد کشور در حوزه تلفن همراه و فناوری های مرتبط به منظور معرفی آخرین دستاوردهای علمی و فناوری این حوزه در کشور از تاریخ 29 بهمن ماه الی دو اسفند ماه امسال در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران و توسط دانشگاه صنعتی شریف در قالب برپایی همایش های علمی تخصصی برگزار خواهد شد. هم زمان با برپایی این کنگره، دومین جشنواره بزرگ نوآوری های تلفن همراه و نمایشگاه تخصصی موبایل و فناوری های همراه نیز برگزار می شود.

فناوران– پهلوان‌زاده، دبیر این کنگره با اشاره به خلا وجود چنین رویدادی با توجه به جایگاه ویژه و گستردگی استفاده از فناوری‌ همراه بین مردم در سال‌های اخیر، هدف از برگزاری چنین رویدادی را آشنایی تخصصی دست‌اندرکاران حوزه IT با فناوری‌های نوین همراه و چگونگی مشارکت آنها در شکل‌گیری و فعالیت در فضای فناوری‌های همراه عنوان کرد و افزود: تمایل شدید نسل جوان به استفاده از ابزارهای ارتباطی مدرن در واقع نشان‌دهنده موج عظیمی از تقاضا و خواست برای حضور در جامعه اطلاعاتی و اجتماعی است. مرکز مطالعات تکنولوژی دانشگاه صنعتی شریف با هدف استفاده از این ظرفیت و پاسخگویی به بخشی از نیازهای جامعه بزرگ ارتباطات و همچنین در راستای رسالت خود مبنی بر آگاه‌سازی آحاد جامعه در زمینه فناوری‌های نوین در نظر دارد کنگره موبایل ایران را به عنوان بزرگ‌ترین رویداد کشور در حوزه‌ فناوری‌های همراه به صورت سالانه برگزار کند.
وی کنگره موبایل را ایده‌ای دانست که بعد از کسب سه سال تجربه برگزاری کنفرانس و جشنواره با موضوع خدمات ارزش‌افزوده موبایل و شناسایی نیازهای اصلی جامعه در این حوزه، نقطه آغازی در کشور شده است وی افزود: نخستین کنفرانس خدمات ارزش افزوده تلفن همراه (VAS) که در سال 89 با رویکردی تخصصی به بحث خدمات ارزش افزوده موبایل پرداخته بود توانست شرکت‌های فعال در حوزه تولید محتوا، تولید نرم‌افزار و ارگان‌های مرتبطی چون شهرداری‌ها، وزارت‌خانه‌ها و بانک‌ها را به میزان چشمگیری با این موضوع درگیر کند.
وی افزود: در سال دوم رویکرد به سمت و سوی ورود به لایه‌های اجتماعی کنفرانس تغییر جهت یافت به گونه‌ای که با طراحی جشنواره‌ای در کنار کنفرانس علمی عموم جامعه را مخاطب خود قرار داد. ماهیت این جشنواره در قالب مسابقه ایده‌های شهروندی با عنوان «ای کاش می‌شد با تلفن همراهم چه کار کنم؟» با استقبال 15 هزار نفری روبه‌رو شد که توانست تحلیل‌های فراوانی در حوزه سلامت، آموزش و سرگرمی در بین مصرف کنندگان این وسیله به دست آورد.
دبیر کنگره موبایل ایران با بیان اهمیت سومین سال فعالیت در حوزه تکنولوژی موبایل گفت: امسال با توجه به وسعت فعالیت‌ها و استقبال عمومی چهار همایش در دستور کار گرفته است که عبارت از: خدمات ارزش افزوده بر بستر تلفن همراه (Mobile VAS)، خدمات عمومی و دولت همراه (Public and Government Mobile Services)، خدمات مالی و پرداخت همراه (Mobile Banking and Payment) و محتوا و نرم‌افزارهای همراه (Mobile Apps and Contents).
پهلوان‌زاده افزود: دومین جشنواره بزرگ نوآوری‌های همراه نیز امسال با برگزاری چهار مسابقه شهروند دیجیتال، مسابقه ایده‌های شهروندی، مسابقه وب همراه و مسابقه تولید نرم‌افزار، همراه با جوایز نفیس نیز برگزار خواهد شد. در این جشنواره تلاش شده مسیر ورود ایده‌های کاربردی و تیم‌های جوان و نوپا، به بازار فناوری‌های همراه تسهیل شده و با استفاده از توان بالقوه و بالفعل نیروهای جوان، پویا و خلاق جامعه در رابطه با نوآوری و کارآفرینی در بستر فناوری‌های همراه از این فرصت همگانی نهایت بهره‎‌برداری صورت گیرد. اصلی‌‎ترین مشخصه این اتفاق، عمومی بودن آن در سطح جامعه است و کنگره موبایل ایران با دعوت از همه اقشار مختلف جامعه که در زمینه ایجاد و یا استفاده از فناوری‌‎های نوین همراه دارای علاقه‌‎مندی هستند، برای شرکت در این جشنواره، گامی به سوی تحقق اهداف از پیش تعیین شده بردارد. برگزاری نمایشگاه تخصصی فناوری‌های همراه به مدت چهار روز در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از دیگر برنامه‌های کنگره موبایل ایران خواهد بود.
پهلوان‌زاده در مورد برگزاری این نمایشگاه گفت: هدف از برگزاری نمایشگاه به عنوان یکی از بخش‌های اصلی کنگره، ایجاد فضایی مناسب برای مشارکت و حضور تمامی فعالان اکوسیستم فناوری‌های همراه و تعامل هر چه بیشتر آنهاست. به علاوه، برگزاری این نمایشگاه، فضایی را در اختیار عامه مردم قرار خواهد داد تا به عنوان کاربران نهایی این خدمات با حضور در آن اطلاعات مناسبی را در زمینه آخرین فناوری‌ها و خدمات همراه کسب کرده و بسیاری از این خدمات را برای نخستین بار تجربه کنند.
گفتنی است، در این نمایشگاه، فعالان حوزه اطلاعات و ارتباطات کشور که شامل نهادهای دولتی و ارایه دهندگان خدمات دولتی و عمومی، شهرداری‌ها و ارایه دهندگان خدمات شهری، شرکت‌های نرم‌افزاری همراه، نرم‌فزارهای و بازی‌های همراه، شرکت‌های ارایه دهنده خدمات ارزش افزوده تلفن همراه، تولیدکنندگان گوشی، تبلت و تجهیزات همراه، نشریات و وب‌سایت‌های تخصصی، موسسات مالی، بانکی و پرداخت همراه، صاحبان محتوای علمی و آموزشی در بستر فناوری‌های همراه  حضور خواهند داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :