آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 19075
تاریخ انتشار : 19 آذر 1391 9:21
تعداد بازدید : 2472

غلام همت آن...

« تمام همت دولت دهم بر این بوده که دولت الکترونیکی را اجرایی کند که در این راستا ما در سال گذشته 350 خدمت را تمام الکترونیکی کرده ایم و قرار بوده تا پایان سال 91 نیز 200 خدمت را الکترونیکی کنیم که 60 درصد کار انجام شده و امید است تا پایان سال مجموعا 550 خدمت را به صورت الکترونیکی ارایه کنیم.»

ایمان بیک

دست دولت درد نکند. خدمات الکترونیکی را که در دنیا به 10-12 خدمت اصلی محدود می شود، می شکنند به 500-600 خدمت وذره ذره ارایه می کنند. ابدا اشکالی ندارد. مهم این است که ما در نهایت به همان خدمات اصلی الکترونیکی برسیم که می رسیم روزی. اما آیا این همه همت و خدمت، مگر قرار نیست یکجا به نمایش درآید و کجا بهتر از الکامپ؟
ما دست تمامی زحمت کشان فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی، معاونت های ریاست جمهوری، وزارت ارتباطات، شوراهای عالی و ... را می فشاریم. اما فکر نمی کنید نرسیدن اعتبارات یا ناهماهنگی بین دستگاه ها دلیل خوبی برای از دست دادن فرصت الکامپ نیست؟ نمایشگاهی که فارغ از مجری، همه می دانیم این وقت سال برگزار می شود، برنامه ریزی، هماهنگی و جذب اعتباراتش نباید برای آنان که تمام همت خود را مصروف توسعه خدمات الکترونیکی و دولت الکترونیکی کرده اند، آنچنان سخت و زمانبر باشد.
الکامپ امسال به خودی خود با مشکلات متعددی رو به رو شده است که خواسته و ناخواسته به آن ضربه می زند. در این شرایط، ناهماهنگی در سامان دادن به نمایش توان و برنامه های الکترونیکی دولت دیگر از آن موارد است که برای هیچ ناظری پذیرفتنی نیست، آن هم دررویدادی که مدیران ناهماهنگ، روز اول آن، برای بریدن روبان خوش رنگ ویترین صنعت از نفس افتاده فناوری اطلاعات، صف کشیده باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :