آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190573
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1395 10:27
تعداد بازدید : 722

مدیرعامل ردهت:

نیروی محرکه فناوری منبع باز، کاربران هستند

جیم وایتهرست (مدیرعامل ردهت) می گوید آنچه درباره رشد و گسترش لینوکس گفته می شود، تنها پاره ای از واقعیت است. لینوس توروالدز (رهبر لینوکس) نیز در همایش لینوکس ۲۰۱۶ که هفته گذشته در شهر تورنتو در کانادا برگزار شده بود، با تایید گفته های جیم وایتهرست اظهار داشت: اینکه گفته می شود تعدادی از نخبگان برنامه نویسی در خفا یک دارایی فناوری به نام لینوکس پدید آوردند که سرانجام در میان بزرگ ترین جامعه کاربران در جهان راه پیدا کرد، گمراه کننده و تنها بخشی از واقعیت است.

رایورز- وایتهرست می گوید: همه ما به این نوع نوآوری عادت کرده ایم که از سطوح کوچک و ابتدایی آغاز شود و سپس به نهایت رشد خود برسد. با اینکه بخش فنی لینوکس واقعاً هم با همین روش پیشرفت داشته، اما نحوه معرفی آن به جهان تجاری، دست کم در حوزه کاری ردهت، بسیار متفاوت بوده است. درواقع به جای آغاز کار روی حاشیه ها و بخش های نه چندان مهم سازمان، برخی از نخستین به کارگیری های عمده لینوکس روی سیستم های حساس و بحرانی سازمان ها پیاده شد؛ مثلاً روی پلات فرم های مربوط به داد و ستد در موسسات مالی بزرگ.
وایتهرست می گوید: اینها، برنامه های کوچکی نبودند که از اهمیت زیادی برخوردار نباشند؛ بلکه اکنون تبدیل به برنامه های فنی بسیار پیشرفته ای شده بودند که نیازمند قابلیت اطمینان 99/99 درصد از سطح کارکرد بودند. او می افزاید: بازار اصلی و اولیه لینوکس در آغاز دهه پیشین میلادی این گونه شکل گرفت. به طور خلاصه، نخستین به کارگیری های سازمانی لینوکس مربوط به بخش های مهم سازمانی بودند و خیلی زود این به کارگیری ها گسترش پیدا کردند. بنابر گفته های وایتهرست، این امر به توسعه لینوکس و به ویژه نرم افزارهای منبع باز کمک کرد؛ زیرا نوآوری واقعی، محصول نیازهای کاربران و متعاقباً نوآوری هایی است که از سوی کاربران مطرح می شوند و به وقوع می پیوندند.
 وایتهرست این موضوع را به دوره پیشرفت سریع فناوری و به ویژه انقلاب صنعتی تشبیه و ادعا می کند که برندگان بزرگ انقلاب صنعتی، سازندگان ماشین های ابزار نبودند؛ بلکه شرکت هایی بودند که با موفقیت از این ابزارها برای انجام کارهای خود استفاده کردند. او می افزاید: ما امروز می بینیم که برندگان بزرگ انقلاب اطلاعاتی به سطح جدیدی از بلوغ می رسند؛ صحبت بر سر شرکت هایی همچون IBM یا ردهت یا HP نیست؛ بلکه افرادی هستند که از این فناوری ها به کامل ترین شکل ممکن استفاده می کنند.
وایتهرست می گوید: این خبر بسیار خوبی برای ردهت است؛ زیرا وضعیت کنونی شبیه جهانی از میخ هاست که مدل تجاری ردهت، مانند چکش در برابر آنها عمل می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :