آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190572
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1395 10:25
تعداد بازدید : 969

قائم مقام سازمان تعاون روستایی مطرح کرد

نصف شدن استقراض کشاورزان با کارت های اعتباری جدید

قائم مقام سازمان تعاون روستایی گفت: کشاورزان تا ۳۶ درصد سود به دلالان برای تامین نقدینگی موردنیاز خود بهره می دهند و در صورتی که طرح کارت اعتباری شورای پول و اعتبار به بخش کشاورزی وارد شود، سود ۱۸ درصدی برای کشاورزان راهگشا خواهد بود.


فناوران - مهدی کلاته رحمانی درخصوص طرح خرید کالای ایرانی در بخش کشاورزی گفت: براساس مصوبه شورای پول و اعتبار با هدف تحریک تقاضا، طرح عرضه کارت های اعتباری با مبالغ 10، 20، 30 و 50 میلیون تومان با سود 18 درصد در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت. 
وی در ادامه صحبت های خود با بیان لزوم ارایه اوراق بهادار توسط سازمان تعاون روستایی گفت: بخش تعاون روستایی اکنون زیرساخت های لازم برای عرضه اوراق بهادار را دارد اما تا به امروز به مرحله اجرا نرسیده است.
کلاته رحمانی گفت: در تاریخ 95/4/9 هیات دولت در آیین نامه اجرایی ماده 75 قانون الحاق و قانون تعاون پرداخت شده است که اتاق تعاون و وزارت تعاون برای تعریف ابزارهای مالی تعاونی اگر طرحی دارند، باید ارایه کنند و سازمان مذکور باید این اوراق را قابل معامله بداند. 
قائم مقام سازمان تعاون روستایی گفت: این درخواست از بورس کالای ایران انجام شده است تا سازمان تعاون روستایی بتواند اوراق خود را که همان قبض انبارها هستند، در بورس عرضه و معامله کند. 
کلاته رحمانی ادامه داد: با سازمان بورس و اتاق تعاون در این ارتباط صحبت شده است و انتظار می رود که این طرح اجرایی شود؛ اما این مصوبه تا به امروز توسط بورس انجام نشده است. 
وی گفت: عرضه قبض انبار تولیدات کشاورزان باعث می شود که دست دلالان از بازار کشاورزان کوتاه شود و ما بر این اساس از طریق قبض انبار وضعیت عرضه را از طریق برگ زرد وضعیت تقاضا هدایت خواهیم کرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :