آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190567
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1395 10:16
تعداد بازدید : 945

اجبار انتقال سرورهای تلگرام به ایران تکذیب شد

وزیر ارتباطات درباره الزام برای انتقال سرور شبکه اجتماعی تلگرام به ایران که پیش از این در مصوبه شورای عالی فضای مجازی مطرح شده بود، گفت: هیچ گونه مصوبه ای در این باره وجود ندارد و این موضوع تنها به عنوان یک بحث در جلسه شورای عالی فضای مجازی مطرح شده بود.

فناوران- محمود واعظی گفت: شورای عالی فضای مجازی در این رابطه مصوبه ای نداشته و قرار بود مرکز ملی فضای مجازی که این بحث را مطرح کرده، این طرح را کامل تر کند و بار دیگر موضوع در شورای عالی مطرح شود.
وی همچنین در پاسخ به دلایل فیلتر چند سایت خبری و ارتباط آن با وجود سرورهای این سایت ها در ایران گفت: دولت هیچ سایتی را فیلتر نکرده و ما مخالف فیلتر سایت ها هستیم؛ اما آنچه روزهای گذشته مسدود شده توسط قوه قضاییه صورت گرفته و مربوط به سایت های خبری است.
وی ادامه داد: این موضوع هیچ ارتباطی به شبکه ملی اطلاعات و شبکه های اجتماعی  و بحث میزبانی سایت های داخلی ندارد. در این زمینه معاونت حقوقی رییس جمهور نیز پیگیر این موضوع است و دولت به هیچ عنوان با این فضا موافق نیست.
وزیر ارتباطات با بیان سیاست های جدید دولت درباره فعالیت شبکه های اجتماعی خارجی گفت: به زودی طرح حمایتی از سرویس دهنده های داخلی را به شورای عالی فضای مجازی می بریم تا به تمامی دستگاه ها و نهادهای دولتی ابلاغ شود که از خدمات سرویس دهنده های داخلی در حوزه سایت ها و شبکه های اجتماعی استفاده کنند.
وی افزود: اگرچه معتقدیم مردم باید از سرویس های داخلی استفاده کنند؛ اما باید فضایی فراهم شود تا این سرویس دهندگان بتوانند پاسخگوی نیاز مردم باشند و بتوانیم اعتماد مردم را در این زمینه جلب کنیم.
وی با بیان اینکه در دستور کار داریم مقررات را از سوی دولت و قوه قضاییه برای شبکه های اجتماعی داخلی تسهیل کنیم، ادامه داد: علاوه بر امکانات فنی و کمک های مالی در نوع خدماتی که این شبکه ها می دهند، می توانیم نقش حمایت کننده داشته باشیم.
واعظی گفت: در این راستا هیچ یک از شبکه های اجتماعی خارجی اجازه فعالیت و تبلیغات در ایران را ندارند و نمی توانند خدمات مربوط به دولت را ارایه دهند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :