آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190565
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1395 10:12
تعداد بازدید : 781

تنبیه کاربر مجرم به جای فیلتر شبکه‌

رویکرد قضایی در برخورد با شبکه های اجتماعی تغییر کرد

رییس سازمان فناوری اطلاعات در همایش حمایت از توسعه شبکه های اجتماعی بومی گفت: جمع آوری داده و اطلاعات و تبادل آن در کشور خودمان ازجمله مزایای رشد شبکه های اجتماعی داخلی خواهد بود که در صورت حمایت، می تواند شکل گیرد.

فناوران - نصرالله جهانگرد با بیان اینکه رفتار مردم در استفاده از شبکه های اجتماعی با توجه به مبادله حجم زیادی از اطلاعات می تواند زمینه ساز رشد اقتصادی باشد، گفت: این در حالی است که هم اکنون با توجه به استفاده کاربران از شبکه های اجتماعی خارجی، این مزیت اقتصادی به توسعه دهندگان خارجی تعلق می گیرد.
جهانگرد با بیان اینکه هم اکنون مردم چندین میلیون اطلاعات را در فضایی می ریزند که برای دیگران است و ما هیچ احاطه ای به آن نداریم، افزود: علاوه بر جنبه های سیاسی و امنیتی، این موضوع از نظر اقتصادی نیز انتقال ارز از کشور را به همراه خواهد داشت و به زیان اقتصاد ملی خواهد بود.
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه در صورت حل مساله نظام پولی بین ایران و جهان، اطلاعات مردم می تواند تبدیل به پارامترهای پولی شود و رشد اقتصادی به همراه خواهد داشت، گفت: در صورتی که شبکه های اجتماعی داخلی راه اندازی شود، این ظرفیت های خلق شده را می توان در کشور به کار گرفت.
وی درباره اقدامات انجام شده در زمینه حمایت از شبکه های اجتماعی گفت: در این راستا موتور برنامه ساز شبکه های اجتماعی داخلی ساخته شده است که این نوع تولید می تواند بستری برای سهولت در راه اندازی شبکه های اجتماعی باشد.
جهانگرد با انتقاد از اینکه در دانشگاه ها نسبت به آموزش زبان های تخصصی برنامه نویسی اقدامی صورت نگرفته است، گفت: هم اکنون در حال مذاکره با وزارت علوم هستیم تا برخی از رشته های تحصیلی دانشگاهی و آموزش های تکمیلی به این موضوع اختصاص یابد. جهانگرد ادامه داد: با همکاری مرکز ملی فضای مجازی، وزارت ارتباطات و دستگاه قضایی، رویکرد حقوقی و قضایی در برخورد با شبکه های اجتماعی تغییر کرده است که از این پس به جای برخورد با کل شبکه، صرفا با کاربر متخلف برخورد خواهد شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :