آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190531
تاریخ انتشار : 16 شهریور 1395 11:27
تعداد بازدید : 796

جریمه ۵/۵ میلیون دلاری گوگل برای سوءاستفاده از مرورگر اپل

در سال ۲۰۱۲ میلادی پرونده ای مطرح شد که در آن گوگل متهم شده بود که از رفتارهای اینترنتی کاربران مرورگر Safari اپل سوءاستفاده کرده است. هم اکنون این پرونده به نتیجه رسیده و گوگل باید 5/5 میلیون دلار جریمه پرداخت کند.


رایورز- این حکم در حالی عملی می شود که پیش از آن شرکت گوگل مجبور شده بود جریمه های مشابه را که مربوط به سال ۲۰۱۲ میلادی می شد، پرداخت کند. در آن زمان کارشناسان متوجه شدند گوگل از مرورگر   Safari  استفاده کرده است تا اطلاعات شخصی و رفتارهای اینترنتی کاربران را تحلیل کنند.
سال ۲۰۱۲ میلادی براساس پرونده مشابهی کمیسیون فدرال بازرگانی آمریکا اعلام کرده بود گوگل با این تخلف باید جریمه ای بالغ بر 5/22 میلیون دلار پرداخت کند. در آن سال، این کمیسیون برای گوگل جریمه ۱۷ میلیون دلاری دیگری نیز در نظر گرفت.
اریک اشنایدرمن، دادستان نیویورک آن زمان گفته بود: کاربران باید بدانند چه مراکزی در محیط وب آنها را زیر نظر می گیرند. گوگل با بررسی وضعیت میلیون ها کاربر بدون اطلاع آنها، نه تنها حریم شخصی شان را زیرپا می گذارد؛ بلکه اعتماد آنها را هم از بین می برد.
 گوگل هنوز واکنشی به این رای نداشته و به سوال خبرنگاران نیز پاسخ نداده است. با این وجود این شرکت اعلام کرده که در سال ۲۰۱۳ میلادی همکاری های فراوانی با مقامات قضایی انجام داده تا ابهامات برطرف شود.
گوگل در یک توضیح مختصر اعلام کرده است: ما سخت تلاش می کنیم تا حقوق کاربران را در گوگل رعایت کنیم و گام های فراوانی برداشته ایم تا فایل های تبلیغاتی کوکی که اطلاعات شخصی کاربران را جمع آوری می کند، از مرورگر اینترنتی اپل حذف کنیم.
 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :