آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190527
تاریخ انتشار : 16 شهریور 1395 11:21
تعداد بازدید : 836

نژادپرست های آمریکایی در توییتر نفرت پراکنی می کنند

ملی گرایان افراطی و نژادپرستان آمریکایی آزادانه از توییتر برای نفرت پراکنی استفاده می کنند و جالب آنکه دنبال کنندگان بسیار بیشتری در مقایسه با شبه نظامیان اسلام گرا دارند.


فارس- نتایج بررسی های دانشگاه جرج واشنگتن نشان می دهد که این افراد نژادپرست با مصونیت تقریبا کامل می توانند متون نژادپرستانه، توهین آمیز و حاوی مطالب نفرت پراکنانه را در توییتر منتشر کنند و نگران پیگرد قضایی هم نباشند.
این تحقیق با بررسی تفصیلی محتوای 18 حساب کاربری مهم متعلق به ملی‎گرایان سفیدپوست و ازجمله حزب نازی آمریکا انجام شده است. تعداد حامیان این حساب ها از 3500 مورد در سال 2012 به 25 هزار مورد در زمان انجام این تحقیق در سال جاری میلادی افزایش یافته است. یافته های این گزارش نشان می دهد با توجه به برخورد تدریجی با گردانندگان حساب های حامی داعش در توییتر نفوذ این افراد در شبکه اجتماعی مذکور کاهش یافته، اما چنین محدودیتی برای حامیان سفیدپوستان نژادپرست آمریکایی وجود ندارد. ج.م. برگر، نویسنده اصلی این گزارش می گوید که تعداد دنبال کنندگان حساب های کاربری متعلق به نازی ها تقریبا هشت برابر بیشتر از حامیان داعش است. همچنین متوسط تعداد اعضای هریک از این حساب های کاربری 22 برابر بیشتر از حساب های متعلق به داعشیان است.
درحالی که توییتر مدعی است در ماه های اخیر 360 هزار حساب حامی داعش را تعطیل کرده، اما روند مشابهی برای برخورد با ملی گراهای افراطی سفیدپوست و نازی ها وجود ندارد. سخنگوی این شرکت در واکنش به گزارش یادشده گفته است که براساس قوانین شبکه اجتماعی مذکور ترویج تروریسم در توییتر ممنوع است؛ ولی برای شناسایی موارد چنین سوءاستفاده هایی توییتر به شدت گزارش های دریافتی از کاربران متکی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :