آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190521
تاریخ انتشار : 16 شهریور 1395 11:12
تعداد بازدید : 1175

بازی سازان ایرانی نیازمند حمایت و توجه بیشتری هستند

یک گیمر ایرانی با بیان اینکه گیمرها با کمی حمایت و توجه دولتی می توانند حرف زیادی برای گفتن داشته باشند، از منفعت مطرح شدن بازی سازان ایرانی در جهان سخن گفت.


ایسنا- نوید برهانی گفت: با مطرح شدن بازی سازان ایرانی در جهان، ایران شناخته می شود و کشورهای مختلف متوجه می شوند که سطح گیمرها در ایران بالاست، زیرا حتی زمانی که من قهرمان جهان شدم در خارج از ایران فکر نمی کردند که چنین امکاناتی در کشور ما وجود داشته باشد، چه برسد به اینکه ما قهرمان جهان شویم. چیزی شبیه به المپیک که وقتی از ورزش حمایت می کنند، علاوه بر افتخار برای ورزشکار برای کشور هم افتخار کسب می شود.
برهانی درباره حمایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای از لیگ مسابقات رایانه ای گفت: این حمایت ها باید ادامه دار باشد. دو سال پیش من قهرمان دنیا شدم و سال گذشته دوستم مقام چهارم دنیا را کسب کرد. این نشان می دهد با کمی حمایت و توجه دولتی، گیمرها می توانند حرف زیادی برای گفتن داشته باشند و ما می توانیم مقام های بسیار عالی در سطح دنیا کسب و نگاه ها را به سمت ایران جلب کنیم.
وی گفت: درحال حاضر گیم در دنیا جزو پرسودترین صنعت هاست و سرمایه گذاری در این بخش می تواند بازگشت خیلی زیادی داشته باشد و در همه جای دنیا توجه خاصی به این موضوع وجود دارد، درحالی که حالا به رغم حمایت های اولیه و ابتدایی، مقام های بسیار بالای جهانی در دست ایرانیان است.
این گیمر درخصوص زمینه قهرمانی در جهان و رده سنی بازی ها گفت: برای شرکت در مسابقات رده سنی خاصی مطرح نیست، اما معمولا قهرمانان از سنین ۲۰ تا ۲۸ سال هستند. وقتی من وارد بازی شدم و تمرین کردم، موفق شدم بر حریف های خوبی در ایران غلبه کنم و حس کردم با تمرین های مرتب و حرفه ای دست یافتن به قهرمانی جهان ممکن است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :