آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190515
تاریخ انتشار : 16 شهریور 1395 11:0
تعداد بازدید : 892

ایرانسل فروش سیم کارت به نام اموات را رد کرد

ایرانسل فروش سیم کارت به نام اموات توسط نمایندگی خوزستان، را رد کرد و گفت: در زمان ثبت نام، از طریق اتصال به سامانه سازمان ثبت احوال کشور، صحت مدارک هویتی ارایه شده تایید می شود.

تسنیم- اخیرا برخی ساکنان استان خوزستان درباره اقدام نمایندگی های اپراتور دوم موبایل در این استان برای دریافت پول اضافه و فروش سیم کارت روی کپی کارت ملی افراد متوفی، ابراز گلایه مندی کرده و این کار را باعث متلاشی شدن بنیان خانواده دانسته اند.
اهمیت این موضوع به اندازه ای بود که مراتب و دلیل چنین موضوعی را از ایرانسل جویا شدیم و آنها ضمن تکذیب موضوع در پاسخ گفتند:
«فرآیند ثبت نام تمامی سیم کارت های ایرانسل تنها به صورت حضوری و پس از تایید مدارک شناسایی متقاضی (اصل شناسنامه، کارت ملی یا پاسپورت و برای اتباع خارجی اصل گذرنامه) از طریق مراکز خدمات و نمایندگی های مجاز و با ثبت مشخصات هویتی مالک و تصویر مدرک شناسایی وی در سیستم ایرانسل صورت می گیرد.
تمامی فروشندگان ایرانسل متعهدند هنگام ثبت نام سیم کارت، مشخصات متقاضی را از طریق بررسی کامل و دقیق کارت ملی یا شناسنامه جدید برای اتباع ایرانی و گذرنامه برای اتباع خارجی شناسایی کنند.
همچنین در زمان ثبت نام، از طریق اتصال به سامانه سازمان ثبت احوال کشور، صحت مدارک هویتی ارایه شده تایید می شود.
نمایندگی های مجاز ایرانسل پس از تکمیل فرم های ثبت نام (هر 3 نسخه) که حاوی اطلاعات کامل مشترک ازجمله نام، نام خانوادگی، شماره ملی، آدرس و کدپستی است و از طریق امضا و اثر انگشت به تایید مشترک رسیده است را همراه با یک نسخه رونوشت از کارت ملی مشترک اخذ می نمایند.
پس از طی این مرحله، نسخه اول فرم ثبت نام به همراه یک عدد کپی خوانا از مدرک شناسایی متقاضی توسط نماینده به شرکت ایرانسل فرستاده می شود. نسخه دوم فرم ثبت نام توسط فروشنده بایگانی می شود و نسخه سوم نیز به خریدار تحویل داده می شود.
این روال ثبت نام از سوی مراجع ذی صلاح تهیه شده و بدیهی است در صورت عدم رعایت هر یک از موارد مذکور، نماینده متخلف به عنوان معاون جرم محسوب می شود و در مراجع کیفری قابل تعقیب قضایی خواهد بود. ضمن اینکه در صورت عدم رعایت هریک از موارد ذکرشده در بالا و احراز تخلف نماینده، دسترسی وی به سامانه ثبت نام مسدود و مطابق ضوابط با وی برخورد خواهد شد».


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :