آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190510
تاریخ انتشار : 16 شهریور 1395 10:54
تعداد بازدید : 672

تاکید بر فرصت ۶ ماهه برای دریافت مجوز نمایندگی اپل

رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی، تصویری و تلفن همراه اعلام کرد که فرصت شش ماهه برای دریافت نمایندگی گوشی های آیفون با نشان تجاری اپل توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین شده است.


ایسنا- ابراهیم درستی با بیان اینکه وزارت صنعت فرصت شش ماهه ای برای متقاضیان دریافت نمایندگی گوشی های آیفون تعیین کرده است، گفت: این وزارتخانه فرصت داده است متقاضیان در سامانه، ثبت درخواست خود را ارایه دهند و مجوزهای لازم را دریافت کنند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه در شرایط پساتحریم قرار گرفته ایم، باید به صورت کلی مسائل مرتبط با واردات گوشی های آیفون ضابطه مند شده و نباید محدودیتی در این زمینه وجود داشته باشد و واردات این مدل گوشی انحصاری شود.
رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی، تصویری و تلفن همراه با بیان اینکه نباید واردات گوشی های آیفون در انحصار افراد خاصی قرار گیرد، گفت: هر کسی که شرایط لازم را دارد و متقاضی این امر است، باید بتواند مجوز نمایندگی را دریافت کند و واردات داشته باشد.
درستی در مورد ارایه مجوز به برخی نمایندگی ها به منظور واردات گوشی های آیفون با مدل تجاری اپل گفت: طی لیستی به ۹ نفر از درخواست کنندگان مجوز نمایندگی ارایه شده و درحال حاضر نیز 8 تا ۹ متقاضی دیگر در حال تشکیل پرونده هستند تا بتوانند کسب مجوز کنند.
وی افزود: هر شرکتی که مجوز خود را به عنوان نمایندگی دریافت می کند، باید بتواند خدمات پس از فروش ارایه کند و در این رابطه مشکلی نداشته باشد. فعلا شرکت هایی که مجوز نمایندگی دارند می توانند امر واردات را در دستور کار قرار دهند و به مرور زمان نیز هر نمایندگی که بتواند طی مدت اعلام شده مجوز اخذ کند، می تواند واردات گوشی های آیفون را مدنظر قرار دهد.
اخیرا وزارت صنعت مجوز ثبت سفارش برای واردات گوشی های آیفون با نشان تجاری اپل را برای ۹ شرکت صادر کرده  که این شرکت ها باید خدمات پس از فروش را به خریداران ارایه 
کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :