آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190504
تاریخ انتشار : 16 شهریور 1395 10:45
تعداد بازدید : 1467

آغاز ثبت نام سومین دوره جام بازی های رایانه ای خلیج فارس

ثبت نام سومین دوره جام بازی های رایانه ای خلیج فارس از ۳۰ مردادماه سال جاری به همت مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شبکه ملی فرهنگ برای متقاضیان در سراسر کشور آغاز شده است.

فناوران- براساس مصوبه ستاد اجرایی مسابقات، گیمرها از سراسر کشور پس از انتخاب مرکز بازی خود می توانند از تاریخ ۳۰ مردادماه ۱۳۹۵ از طریق پورتال رسمی مسابقات به آدرس iranpgc.ir در ۸ رشته بازی به صورت انفرادی و گروهی رقابت کنند. این دوره از مسابقات بر دو پلات فرم دستکتاپ و کنسول برگزار خواهد شد.
لازم به توضیح است بازی های گروهی تا مرحله فینال به صورت آنلاین و بازی های انفرادی به صورت حضوری در مراکز بازی در سراسر کشور برگزار خواهد شد.
بازی های FIFA,PES و بازی های ایرانی ارتش های فرازمینی، مبارزه در خلیج عدن و شتاب در شهر به صورت انفرادی و بازی های Dota2 ,CSGO   ,LOL به صورت گروهی برگزار خواهد شد.
دبیر اجرایی جام خلیج فارس در رابطه با رشته بازی های گزینش شده در این دوره از مسابقات گفت: به منظور حمایت از تولیدات داخلی در این دوره از مسابقات سه رشته بازی ایرانی خواهیم داشت که این مهم را نسبت به دوره های قبلی افزایش داده ایم، همچنین تمامی بازی های گروهی- خارجی این دوره دارای ویرایش خلیج فارس است و تمامی مواردی که با قوانین و موازین شرعی کشور مغایرت دارد، اصلاح کرده ایم.
حسین کیایی در رابطه با زمانبندی این دوره از مسابقات گفت: پس از رایزنی های صورت گرفته در ستاد اجرایی مسابقات به دلیل عدم تداخل در برگزاری دیگر تورنمنت ها در تهران، تقویم برگزاری سومین دوره مسابقات جام خلیج فارس مشخص شد. متقاضیان می توانند تا تاریخ 20 شهریورماه سال 95 از طریق پورتال مسابقات ثبت نام خود را انجام دهند و در عید سعید قربان همزمان در سراسر کشور مسابقات مقدماتی آغاز خواهد شد و پس از مشخص شدن نفرات برگزیده از سراسر کشور، نفرات برگزیده از تاریخ 3 مهرماه سال جاری در تهران به رقابت خواهند پرداخت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :