آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190448
تاریخ انتشار : 15 شهریور 1395 11:39
تعداد بازدید : 655

نصب صندوق مکانیزه فروش به نفع اصناف است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: نصب صندوق های مکانیزه فروش نیاز ضروری جامعه صنفی است و به نفع اصناف و کشور خواهد بود.


اتاق اصناف- حمیدرضا فولادگر افزود: نصب صندوق های مکانیزه فروش در واحدهای صنفی ضروری است و باید به انجام برسد. هرچند اجرای این طرح نیازمند زمان است؛ اما باید در یک بازه زمانی مشخص و هر دوره برای یک صنف خاص اجرایی شود.
وی گفت: نصب و راه اندازی صندوق مکانیزه فروش در برخورداری صاحبان مشاغل از امتیازات مالیاتی نیز تاثیرگذار است. از سوی دیگر، هزینه نصب و راه اندازی این صندوق در نخستین سال استفاده، از درآمد مشمول مالیات این مؤدیان قابل کسر است، به شرط آنکه صنوف نسبت به نصب صندوق فروشگاهی اقدامات لازم را انجام دهند.
فولادگر گفت: نصب صندوق های مکانیزه فروش اطلاعات دقیقی درباره خرید اجناس و اقلام موردنیاز به خریداران ارایه می دهد تا صاحبان مشاغل بتوانند در زمان های موردنیاز برحسب تقاضا به خرید مجدد اجناس اقدام کنند.وی با بیان لزوم حرکت به سمت حسابداری الکترونیکی گفت: تمام کشورهای توسعه یافته اقتصاد الکترونیکی دارند؛ در حالی که اکثر فروشگاه ها و واحدهای صنفی ما هنوز به شیوه سنتی کار می کنند که باید نصب صندوق های فروش در اولویت قرار بگیرد تا شاهد اقتصادی پویا باشیم.
فولادگر با بیان اینکه نصب صندوق های مکانیزه فروش درجهت اطلاع رسانی دقیق خرید و فروش مفید است، افزود: یکی از نکات حائز اهمیت، ثبت خرید و فروش ها به صورت قانونی است تا دستگاه های نظارتی بتوانند با مراجعه به صندوق مکانیزه، خرید و فروش ها را کنترل  و نظارت کنند.
هم اکنون درصد کمي از صاحبان مشاغل نسبت به نصب و راه اندازي صندوق اقدام کرده اند که اين امر به دليل فقدان آموزش صنفي در جهت معرفي مزاياي صندوق فروش و نبود ضمانت اجراي قوي است. اما انتظار مي رود با فرهنگ سازي و اطلاع رساني وسيع تر و توجه اصناف به اهميت استفاده از صندوق فروش در آينده اي نزديک ، اين امر در سراسر کشور نهادينه شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :