آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 19037
تاریخ انتشار : 18 آذر 1391 1:7
تعداد بازدید : 541

رییس کنفدراسیون صادرات ایران اعلام کرد:

مقاومت بخش خصوصی در برابر اخذ مالیات از صادرکنندگان

رییس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: بخش خصوصی در مقابل اخذ مالیات از صادرکنندگان مقاومت می کند.

 

خبرگزاری فارس- سیدرضی میری افزود: تلاش دولت برای نگهداشتن قیمت دلار بر روی یکهزار تومان باعث شد تا تولید و صادرات مقرون به صرفه نباشد. روش‌های متعددی وجود داشت تا بتوانیم با فروش نفت چاله‌چوله‌های کشور را پر کنیم، اما ثبات تصنعی نرخ دلار بر روی یکهزار تومان مانع از آن شد تا این اقدامات صورت گیرد.
وی افزود: یکی از محاسن تحریم‌های نظام سلطه این بود تا بدنه اقتصاد کشور به سمت اقتصاد غیر نفتی حرکت کند.
رییس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: توافق‌نامه شش بندی در خصوص نحوه ارایه ارز صادرکنندگان یکی از نمادهای همکاری بخش خصوصی با دولت بود که در آن نظرات بخش خصوصی مورد قبول واقع
شد.
میری افزود: وزارت اقتصاد و دارایی می‌خواهد به شکل‌های مختلف از صادرکنندگان مالیات دریافت کند و ما در مقابل این موضوع ایستادگی کرده‌ایم و اجازه نمی‌دهیم این اتفاق بیفتد، چراکه براساس قانون برنامه چهارم و پنجم صادرکنندگان از مالیات معاف هستند.
سازمان مالیات تلاش می‌کند از روزنه‌های جدیدی که ایجاد می‌کند از صادرکنندگان مالیات دریافت کند لذا بخش خصوصی باید در این مورد مقاومت کند.
رییس کنفدراسیون صادرات ایران همچنین با اشاره به راه‌اندازی مرکز مبادلات ارزی در کشور گفت: علاوه بر اینکه صادرکنندگان می‌توانند ارز حاصل از صادرات را به این مرکز ارایه کنند، می‌توانند آن را با قیمت توافقی به واردکنندگان بفروشند.
میری افزود: در زمان حاضر، صادرکنندگان می‌توانند بدون در نظر گرفتن مرکز مبادلات ارزی و توافق با واردکنندگان ارز خود را توافقی به فروش برسانند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :