آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190364
تاریخ انتشار : 14 شهریور 1395 11:0
تعداد بازدید : 675

علاقه پسرها به بازی و دخترها به چت

تحقیقات نشان می دهد که پسران و دختران در 8 تا 16 سال رفتار متفاوتی در اینترنت دارند، اعتیاد پسران به بازی های کامپیوتری بسیار زیاد است و دختران ارتباط در شبکه های اجتماعی و پیام های فوری را در اولویت قرار می دهند.


فارس- نتایج تحقیقات لابراتوار کسپرسکی و iconKids&youth نشان می دهد که پسران و دختران رده سنی 8 تا 16 سال رفتار بسیار متفاوتی در اینترنت دارند، این بدان معنی است که روش های مختلفی برای در امان نگه داشتن آن ها نیاز است.دختران تمایل زیادی برای استفاده از گوشی های هوشمند دارند، درحالی که پسران ترجیح می دهند بازی‎های کامپیوتری کنند. به طور کلی اعتیاد پسران به بازی های کامپیوتری بسیار زیاد است. فعالیت های روزانه کودکان نشان می دهد که دختران ارتباط در شبکه های اجتماعی و پیام های فوری را هنگام استفاده از اینترنت در اولویت قرار می دهند. همچنین دختران تمایل بیشتری برای انتخاب اعضای خانواده یا دوستان بیشتر به عنوان منبع اطلاعات دارند؛ در حالی که پسران بیشتر به اخباری که در اینترنت می بینند، اعتماد می کنند. به طور کلی پسران بیشتر از دختران فکر می کنند که چگونه از اینترنت استفاده کنند و چگونه در دنیای آنلاین از خود محافظت کنند.
طبق این بررسی پسران کمتر از دختران در اینترنت با ممنوعیت مواجهند. آن ها بسیاری از اطلاعات شخصی خود را در اینترنت نمایان می کنند و تظاهر به مسن تر از آنچه واقعا هستند، می کنند. آن ها همچنین سعی می کنند کنترلی که از جانب والدین روی دستگاه های شان می شود را دور بزنند و فعالیت های خود را از والدین پنهان کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :