fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 190362
  تاریخ انتشار : 14 شهریور 1395 10:58
  تعداد بازدید : 597

  هکرها اسرار نظامی فرانسه را دزدیدند

  مقامات فرانسوی و هندی در حال تحقیقات درباره نحوه نشت اطلاعات هزاران سند متعلق به یک شرکت پیمانکار صنایع دفاعی فرانسه موسوم به DCNS هستند.

  فارس- این شرکت قرار بود شش زیردریایی Scorpene  را تا قبل از پایان سال ۲۰۱۶ به نیروی دریایی هند تحویل بدهد.
  هکرها بیش از ۲۲ هزار صفحه سند را به سرقت برده اند که شامل اطلاعات مفصل فنی این زیردریایی هاست. این اطلاعات به یک وب سایت خبری استرالیایی The Australian  تحویل داده شده و این سایت هم بخشی از اطلاعات را منتشر کرده است.شرکت DCNS می گوید که از موضوع آگاه است و مقامات فرانسوی در حال تحقیق درباره این موضوع هستند. امید است این تحقیقات ماهیت دقیق اسناد افشاشده را مشخص کند، زیرا این امر به مشتریان این شرکت و خود آن آسیب رسانده است. دولت هند هم خواستار دریافت نتایج این بررسی ها شده است.
  برخی کارشناسان امنیتی معتقدند این اقدام با حمایت یک دولت خارجی انجام شده یا ممکن است یک گروه خلافکار سازمان‎یافته آن را طراحی کرده باشد. دسترسی به این اطلاعات می تواند به نفع کشورهای متخاصم با هند و فرانسه و همین‎طور به نفع شرکت های رقیب DCNS باشد.
   DCNS اخیرا بزرگ ترین قرارداد کاری خود را با استرالیا نیز منعقد کرد تا ۱۲ زیردریایی را برای نیروی دریایی ارتش این کشور طراحی کند. این رویداد هکری ممکن است مقامات استرالیایی را وادار به بازنگری در قرارداد یادشده کند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :