آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 19029
تاریخ انتشار : 18 آذر 1391 0:48
تعداد بازدید : 786

روی تلفن همراه

نخستین شبکه اجتماعی کاربران 5 تا 13 سال راه اندازی شد

بیشتر شبکه های اجتماعی به کاربرانی که زیر 16 سال سن دارند اجازه اشتراک نمی دهند، همین مساله انگیزه ای شد تا برای نخستین بار شبکه اجتماعی به نام Everloop Goobit طراحی و راه اندازی شود که شرط عضویت در آن داشتن پنج تا 13 سال سن است.

فناوران به نقل از Social News Daily- شبکه اجتماعی Everloop Goobit که به تازگی روی تلفن‌های همراه معرفی و رونمایی شده به بچه‌ها اجازه می‌دهد نوشته‌های خود را با دوستان‌شان به اشتراک بگذارند، زیر نوشته‌های یکدیگر نظر بگذارند و آنها را لایک بزنند.
اپلیکیشن این شبکه که فعلا فقط برای سیستم‌عامل  iOS ساخته شده امکاناتی برای کاربران کوچک خود فراهم کرده تا بتوانند به سادگی از حریم خصوصی خود محافظت کنند و تصمیم بگیرند دوست دارند کدام یک از دوستان‌شان به نوشته‌های آنها دسترسی داشته یا نداشته باشند.
به گزارش Social News Daily مدیر و موسس  Everloop اعلام کرده که هدف از راه‌اندازی Goobit تولید و راه‌اندازی یک برنامه با کاربری ساده روی تلفن همراه بوده تا بچه‌ها را با ویژگی‌های شبکه‌های اجتماعی آشنا کند.
Hilary DeCesare گفت: حالا بچه‌های زیر 13 سال هم می‌توانند هر کجا که هستند با حفظ امنیت حریم خصوصی‌شان تماس خود را با دوستان‌شان حفظ کنند.
این در حالی است که برخی کشورها استفاده از شبکه‌های اجتماعی را برای کاربران خود مضر تشخیص داده و دسترسی به این سایت‌ها را برای آنها مسدود کرده‌اند. اما اغلب کشورهای توسعه یافته یا در حال توسعه یا نهادینه کردن فرهنگ استفاده صحیح از این شبکه‌ها، سعی می‌کنند کار برای خود را از فواید استفاده از شبکه‌های اجتماعی آگاه
کنند.
مدیر بازاریابی Everloop نیز با اشاره به اینکه 60 درصد از کودکان نوجوانان زیر 13 سال به تلفن همراه دسترسی دارند پیش‌بینی کرد این شبکه اجتماعی مورد استقبال خوبی قرار
 بگیرد.
با توجه به اینکه یکی از نگرانی‌های والدین امنیت فرزندان‌شان در شبکه‌های اجتماعی است  Everloop به والدین کمک می‌کند به حساب کاربری فرزندان‌شان دسترسی داشته و بر فعالیت و حریم خصوصی آنها نظارت داشته
 باشند.
تیم امنیتی Everloop اعلام کرده است که با استفاده از فناوری‌های نوین و فیلترینگ هوشمند امکان فیلتر شدن کلمات و عکس‌های نامناسب را فراهم کرده‌اند. بنابراین نگرانی در مورد غلبه فرهنگ نادرست بر کودکان و نوجوانان در این شبکه وجود ندارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :