آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 19027
تاریخ انتشار : 18 آذر 1391 0:43
تعداد بازدید : 615

بحران برای کاربران سوری

سرویس Speak to tweet دوباره فعال شد

گوگل و توییتر برای دومین بار سرویسSpeak to tweet را برای کاربران محدودی فعال کرد.

فناوران- نخستین بار فوریه سال گذشته بود که توییتر با محدود شدن دسترسی کاربران مصری به اینترنت این سرویس را برای این کاربران راه‌اندازی کرد. گوگل و توییتر هفته گذشته بار دیگر این سرویس برای کاربران سوری که راه‌های ارتباطی‌شان به اینترنت را از دست داده‌اند فعال کردند.
سایت MediaBistro.com به نقل از  thenextweb.com گزارش داد که حدود 90 درصد راه‌های ارتباطی با اینترنت از ابتدای دسامبر در سوریه مسدود شده. این نخستین بار نیست که سوریه دسترسی کاربرانش به اینترنت را مسدود کرده است. در ماه ژوییه سال 2011 هم دسترسی کاربران سوری به اینترنت حدود 40 دقیقه به طور کامل قطع شد.
در ماه فوریه 2011 زمانی که دسترسی کاربران مصری طی ناآرامی‌های مصر به صورت کامل مسدود شد گوگل این سرویس را که کاربران می‌توانستند با یک تماس کوتاه صدای خود را روی توییتر منتشر کنند، مورد آزمایش قرار داد.
گوگل در سایت رسمی خود اعلام کرده به دنبال دریافت گزارش‌هایی از مسدود شدن اینترنت برای کاربران سوری سرویس Speak to tweet را برای کاربران سوری فعال کرده است. هر چند گزارش‌هایی مبنی بر  اختلال در سیستم تلفن ثابت و همراه نیز دریافت شده اما گوگل امیدوار است تماس با شماره‌هایی که اعلام کرده برای کاربران میسر باشد.
پیام‌های ضبط شده روی شماره‌های اعلام شده به صورت مستقیم روی آدرس twitter.com/speak2tweet منتشر می‌شود. این صفحه در توییتر از سوی بیش از 14هزار توییتری دنبال می‌شود و بیش از دو هزار توییت روی آن منتشر شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :