آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190247
تاریخ انتشار : 13 شهریور 1395 10:59
تعداد بازدید : 726

ضریب نفوذ تلفن ثابت ۳۸ درصد شد

آمارهای ارایه شده از دفتر بررسی های اقتصادی وزارت ارتباطات نشان می دهد که بالغ بر ۳۰ میلیون خط تلفن در کشور دایر است و ضریب نفوذ تلفن ثابت به ۳۸.۱۳ درصد رسیده است.

مهر - دفتر بررسی های اقتصادی معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، آخرین وضعیت ارتباطات تلفن ثابت را تا پایان خردادماه سال ۹۵ منتشر کرد.
بر پایه این گزارش، شمار خطوط منصوبه تلفن ثابت توسط مخابرات در کل کشور ۳۴ میلیون و ۷۰۷ هزار و ۲۶۹ خط است که از این تعداد ۲۸ میلیون و ۵۹۴ هزار و ۶۲۰ خط در شهرها و ۶ میلیون و ۱۱۲ هزار و ۶۴۹ خط در روستاها نصب شده است. این در حالی است که از این تعداد ۳۰ میلیون و ۳۸۶ هزار و ۸۶۱ خط تلفن در کل کشور دایر و فعال است.
بر مبنای خطوط تلفن در کشور، ضریب نفوذ این فناوری ۳۸.۱۳ درصد اعلام شده و تعداد تلفن های همگانی ۱۳۱ هزار و ۵۲۵ دستگاه است.
در همین حال بررسی ها نشان می دهد که ۴۸ هزار و ۲۲ روستا دارای تلفن خانگی هستند و ۵۴ هزار و ۲۷۹ روستا فقط ارتباط دارند.
سیستم موبایل روستایی (WLL ) نیز توسط شرکت مخابرات ایران برای یک میلیون و ۳۲۳ هزار و ۳۲۳ مشترک در روستاها فعال شده است و تعداد روستاهای دارای ارتباطات WLL روستایی نیز ۵۶۴ روستاست. این فناوری از طریق طرح توسعه مخابرات اجباری (USO ) به روستاها رفته است.
آمار منتشرشده از سوی وزارت ارتباطات حاکی از آن است که تا پایان خردادماه امسال ۱۸ هزار و ۲۸۴ روستا دارای اینترنت پرسرعت از محل طرح USO هستند و ۴ هزار و ۷۴۲ دستگاه تلفن همراه جاده ای نیز در کشور نصب شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :