آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190151
تاریخ انتشار : 10 شهریور 1395 11:25
تعداد بازدید : 671

در پی تداوم رکود در بازار کالاهای کامپیوتری

نانی که تجهیزات جانبی بر سر سفره فعالان بازار می آورند

در پی افزایش استفاده از گوشی های تلفن همراه، فبلت و تبلت توسط کاربران، بازار تجهیزات جانبی این کالاها گرم و پررونق شده است.


مریم عسگری
براساس بررسی های صورت گرفته از فضای بازار کامپیوتر و تجهیزات دیجیتال، اگرچه کالاهایی نظیر نوت بوک و تجهیزات کامپیوتری مخاطبان چندانی ندارند؛ اما تجهیزات جانبی بازاری به نسبت گرم تر دارند؛ تجهیزاتی مانند پایه های نگهدارنده تبلت و فبلت که در خودرو استفاده می شود (هلدر) ، انواع کیف و کاور تبلت و گوشی و همچنین برچسب های ضد خش که روی تبلت و فبلت ها نصب می شوند.
علاوه بر این کالاها، برخی کاورها با طراحی های خاص ویژه کاربران نوجوان به بازار عرضه شده اند که بنابر اعلام کارشناسان، واردات و فروش این کاورها سود بسیار خوبی دارند. این کاورها که بیشتر در طرح های فانتزی و برای گروه های سنی کودک و نوجوان به بازار عرضه شده اند، محصول چین بوده و با توجه به رشد تعداد کاربران تبلت و موبایل در این رده های سنی فروش بالایی در بازارهای جهانی و همچنین ایران دارند.
به گفته علی منصوری، یکی از فعالان بازار کامپیوتر سود فروش تجهیزات جانبی همیشه خوب بوده است و اصلا یکی از اهرم های کمکی بازار راکد کامپیوتر در دوران رکود همین بازار لوازم جانبی بوده است؛ چراکه این کالاها همیشه مخاطب دارند و از سوی دیگر سود فروش بالایی را هم به خود اختصاص می دهند. به همین دلیل است که در حال حاضر بیشتر فروشندگان بازار، تجهیزات جانبی را نیز در سبد محصولات خود گنجانده اند.
فرهاد کیمیا، یکی دیگر از فعالان بازار کامپیوتر هم با تایید این موضوع می گوید: بیشترین تجهیزاتی که در بازار مخاطب دارند شامل کالاهایی هستند که مورد توجه کاربران نوجوان قرار می گیرند. نمونه اش همین کاورهای تبلت و فبلت با طرح های فانتزی یا هدست هایی با طراحی ویژه. به عنوان مثال اپل یک سری هدست با طراحی خاص به بازار عرضه کرده است که با قاب های فانتزی آیفون همخوانی دارد و بسیار مورد توجه کاربران نوجوان قرار گرفته است.
وی با بیان رشد استفاده از هلدرهای تبلت و فبلت هم می گوید: بیشتر کاربرانی که از تبلت و موبایل به عنوان مکان نما استفاده می کنند، کاربر پر و پا قرص این تجهیزات 
هستند.
فعالان بازار کامپیوتر با بیان این موضوع که فعلا چشم امید فعالان بازار به تجهیزات جانبی است و بخش کوچک هزینه های خود را از این منبع تامین می کنند، می گویند: البته کالاهای این بخش هم قیمت چندانی ندارند و نمی توان روی آنها حساب کرد، اما حداقل خرید و فروش آنها به صرفه تر از کالاهای بدون مشتری است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :