آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 19012
تاریخ انتشار : 18 آذر 1391 0:51
تعداد بازدید : 782

هزینه های یک سوژه تکراری

سومین بار در کمتر از دو سال است که خبر انحلال یا ادغام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح می شود. اما تفاوت دور جدید تغییرات، برکناری وزیر ارتباطات است تا به این ترتیب دولت نشان دهد که این بار مصمم تر پیگیر خواست خود است، البته مخالفان هم ظاهرا متوجه ماجرا شده اند، به اشکال مختلف در صدد ممانعت از ادغام هستند. این در حالی است که دولت در قبال تمامی این واکنش ها سکوت کرده و به هیچ روی مشخص نیست که برنامه اش در این مرحله از کشمکش بر سر ادغام وزارت ارتباطات چیست.

 


فارغ از سخن مخالفان و موافقان ادغام، آنچه بیش از همه در شرایط حاضر نمود پیدا می‌کند، هزینه‌های این سوژه تکراری است.
زمانی که ادغام دستگاهی در برنامه قرار می‌گیرد، مدیران مجموعه بیکار ننشسته و لابی‌‌ها با ابزار و به اشکال مختلف آغاز می‌شود؛ از لابی با مدیران دولتی، مجلس و نهادهای متعدد گرفته تا رسانه‌ها که بی‌تردید این لابی‌ها نیز بدون صرف هزینه‌ اعم از امتیازی و مالی نیست. کارکنان و زیرمجموعه‌های وزارت‌خانه ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز با نگرانی از وضعیت مسوولیتی و مالی خود به تکاپو افتاده و به دنبال جابه‌جایی و یافتن محلی برای تثبیت شرایط شغلی خود می‌افتند. پرواضح است که این تحرکات هزینه‌های اداری خاص خود را دارد. از سوی دیگر طبیعی است در چنین شرایطی عملا وزارت‌خانه از انجام حداقلی مسوولیت‌هایش وا می‌ماند. در نتیجه امور به شرایط آینده موکول می‌شود. به این شرایط بلاتکلیفی پیمانکاران، پروژه‌ها و  نهادهایی که از نظر کاری مرتبط با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هستند را نیز باید افزود.
با این تفاسیر از دولت و مجلس انتظار می‌رود در اجرای هر تصمیمی که دارند تعجیل کرده و پرونده وزارت‌خانه بلاتکلیف را ببندند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :