آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190065
تاریخ انتشار : 9 شهریور 1395 10:51
تعداد بازدید : 754

همایش علمی تجلیل از نخبگان برگزار شد

چهارده دانش آموز نابینا و کم بینا و دارای معلولیت های جسمانی و حرکتی در جمع 117 دانش آموز از استان های مختلف کشور در همایش علمی نخبگان تقدیر شدند.


فناوران – ضرغام، رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور در همایش علمی نخبگان و جشن تجلیل از رتبه های تک رقمی کنکور سراسری 95 که در مرکز همایش های صدا و سیما به همت بنیاد علمی آموزشی قلم چی (وقف عام) و با حضور مسوولان و اساتید دانشگاهی، خیرین مدرسه ساز کشور و برخی چهره های ماندگار برگزار شد، در سخنانی به اهمیت سرمایه های انسانی و فکری پرداخت و گفت: سرمایه های فکری و انسانی از بزرگ ترین سرمایه های یک کشور است. 
ضرغام به ایجاد هسته های علمی در دانشگاه های کشور به منظور راهنمایی و مشاوره به دانشجویان پرداخت و گفت: در ابتدا 21 هسته علمی در سه دانشگاه تهران، صنعتی شریف و خواجه نصیرالدین طوسی به صورت پایلوت تشکیل شد. در این پروژه هر استاد با 12 دانشجو کار می کند و به آنها مشاوره می دهد. هزینه کل این فرآیندها به عهده این بنیاد است. قرار است بعد از مرحله پایلوت، آن را در سراسر کشور پیاده سازی کنیم.
همچنین کاظم قلم چی، متولی بنیاد علمی آموزشی قلم چی (وقف عام) در این همایش گفت: اخیرا پژوهش جهانی مهمی در رابطه با مهم ترین استراتژی های آموزشی برای دانش آموزان صورت گرفته است. ازجمله استراتژی هایی که می توان از آنها نام برد کاهش جمعیت کلاس ها و تفکیک دانش آموزان است که هر دوی آنها نتیجه منفی به دنبال دارد.
وی افزود: استراتژی اول در این رتبه بندی که مؤثرترین آن هم به شمار می رود، بازخورد مثبت به دانش آموزان است.
کاظم قلم چی به برگزاری منظم آزمون های بنیاد پرداخت و گفت: دانش آموزان سالانه در 26 آزمون شرکت می کنند و این نشان می دهد که بازخورد منظم بسیار مفید است.
به گفته وی دومین استراتژی در این رتبه بندی بحث فراشناختی است یعنی اینکه دانش آموز بتواند درباره روش های یادگیری خودش به طور واضح و شفاف بیندیشد. در این همایش با حضور نخبگان و فرهیختگان، اساتید دانشگاه ها، خیرین مدرسه ساز، ناشران و اصحاب رسانه، از 117 رتبه تک رقمی و برتر کنکور سراسری 95 هم چنین از رتبه های زیر 10 شاهد و ایثارگر به همراه اولیای آن ها با اهدای جوایزی قدردانی شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :