آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190057
تاریخ انتشار : 9 شهریور 1395 10:39
تعداد بازدید : 857

روایت مدیرعامل همراه اول از تاثیر شبکه ملی اطلاعات:

شبکه ملی اطلاعات اینترنت موبایل را ارزان و پرسرعت کرد

مدیرعامل اپراتور اول تلفن همراه، تاثیر شبکه ملی اطلاعات بر عملکرد اپراتورها را از نظر افزایش سرعت و کیفیت و نیز کاهش قیمت با توجه به استفاده از محتوای خاص داخلی دانست.


ایسنا- وحید صدوقی با بیان مزایای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات گفت: درحال حاضر ترافیک روان تر شده است؛ زیرا ما پیش از این ترافیک داخل و خارج را یکجا دریافت می کردیم، اما الان کیفیت ترافیک محتوای داخلی از طریق آن چهار IXP (مرکز تبادل ترافیک) موجود به ما تحویل می شود که کیفیت و سرعت بیشتری دارد.
وی درباره تاثیر شبکه ملی اطلاعات بر کاهش تعرفه اینترنت توضیح داد: شبکه ملی اطلاعات یک‎سری هزینه ها را کاهش داده، در محتوای داخل تاثیر گذاشته، البته هزینه تعرفه اینترنت آزاد هم تا حدود 44 درصد کاهش پیدا کرده است، اما موضوع هزینه بسته های اینترنتی یک بحث رقابتی بین اپراتورها محسوب می شود.
مدیرعامل اپراتور اول همراه درباره سایر مزایای شبکه ملی اطلاعات گفت: تاثیر این شبکه هم کیفی است و هم از نظر سرعت و هزینه است. این شبکه تا الان قطعا روی سرعت و کیفیت تاثیر داشته و روی هزینه ها هم در بخش هایی در محتوای خاص داخلی اثر گذاشته، اما شاید در ادامه با توسعه شبکه ملی اطلاعات این فضا بیشتر شود.
صدوقی با بیان استفاده از اپلیکیشن های موجود برای اندازه گیری سرعت دسترسی به سایت ها بیان کرد: با استفاده از اپلیکیشن هایی مانند speed test و open signal، متوجه خواهید شد که در طی یکی دو ماه اخیر، تاخیر و پینگ سایت ها پایین آمده، چون محتوا از داخل دریافت می شود و نسبت به محتوای خارجی کیفیت آن بهتر شده و روی سرویس مشترکان به شدت تاثیر گذاشته است.
وی با بیان این اعتقاد که مشترک باید حق انتخاب آگاهانه داشته باشد، گفت: با استفاده از اپلیکیشن های تست سرعت و کیفیت، مشترکان می توانند شرایط سرویس دهی اپراتورها را آزمایش کرده و با اپراتورهای دیگر مقایسه کنند. برای مثال در open signal این امکان فراهم شده و مشترکان می توانند هر شهری را که خواستند آزمایش کنند که در آن شهر کیفیت، سرعت دانلود، پینگ و سایر سرویس ها در چه حد است.
پینگ یک ابزار شبکه ای است که برای آزمایش میزان دسترسی پذیری یک میزبان در شبکه پروتکل اینترنت به کار می رود و می تواند زمان رفت و برگشت برای بسته های فرستاده شده از میزبان تا یک رایانه مقصد را برحسب میلی ثانیه محاسبه کند.
بر اساس این گزارش شبکه ملی اطلاعات که فاز نخست آن روز یکشنبه افتتاح شد، یک شبکه مستقل داخلی است که وظیفه آن برقراری ارتباط مجازی بین کاربران است. درحال حاضر کاربران در داخل کشور برای هر نوع استفاده از اینترنت باید به مرکز اصلی آن در خارج از کشور متصل شوند که این به معنای کاهش سرعت و افزایش هزینه است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :