fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 190056
  تاریخ انتشار : 9 شهریور 1395 10:37
  تعداد بازدید : 842

  دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد:

  اشتغال زایی از مسیر فناوری اطلاعات در دستور کار وزارت کار

  دبیر شورای عالی فضای مجازی و قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این خبر که در صورت همکاری دستگاه های مختلف امکان ایجاد 100 هزار شغل جدید در حوزه ICT وجود دارد، گفت: هم اکنون کسب و کارهای جدیدی در حوزه اپلیکیشن ها ایجاد شده که در آینده منجر به افزایش اشتغال می شود.

  فارس- سیدابوالحسن فیروزآبادی با بیان اینکه برای ملی شدن بخش ICT و اینکه شبکه های ما در اختیار محتوای خارجی قرار گیرد، باید در داخل کشور زیرساخت های لازم فراهم شود، گفت: خدمات در حوزه آموزش، تجارت و بانک ها باید به سمت الکترونیکی شدن پیش برود و همچنین تولید اطلاعات هم داخلی شود.  وی افزود: با این وجود خواهید دید که ظرفیت عظیمی از کار در داخل کشور وجود دارد و معتقدیم اقتصاد کشور برای توسعه فناوری اطلاعات و ایجاد اشتغال از این مسیر ظرفیت دارد.
  قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اقتصاد در حوزه توسعه فناوری اطلاعات کشش بسیار خوبی دارد، گفت: علاوه بر مطلوبیت حاکمیتی، افزایش استفاده از ظرفیت های بخش ICT یک ضرورت به شمار می رود. 
  وی گفت: برای اینکه استقلال اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی داشته باشیم، باید در حوزه داخلی سازی فناوری اطلاعات و استفاده از ظرفیت های ملی شبکه اجتماعی اهتمام جدی به خرج دهیم.  فیروزآبادی با بیان اینکه مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی الگوی کارآفرینی و اشتغال زایی از مسیر فناوری اطلاعات را در دستور کار قرار داده اند، گفت: این توسعه همکاری ها از طریق استان های دیگر نیز دنبال خواهد شد.
  وی افزود: برای نخستین بار در استان کردستان افزایش اشتغال از مسیر بخش ICT دنبال شده است و در استان های دیگر نیز اجرایی خواهد شد.
  قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این سوال که آیا به لحاظ کمیت می توان هدف گذاری برای ایجاد اشتغال از مسیر ICT اشتغال کرد، تصریح کرد: این موضوع بستگی به همت و تلاش دستگاه های همکار دارد.
  وی افزود: استان های بعدی برای طرح اشتغال زایی گلستان و مازندران خواهد بود و  این محل ها ظرفیت خوبی برای حوزه ICT دارد. فیروزآبادی با بیان اینکه ظرف یک سال می توانیم صد هزار شغل در حوزه ICT در حوزه کشور ایجاد کنیم، گفت: هم اکنون در حوزه اپ استورها نزدیک به 20 تا 25 هزار app در بازار ارایه می شود و هر کدام از این اپلیکیشن ها نشان از اشتغال زایی 4 الی 5 نفر دارد. 
  وی افزود: تجارت الکترونیکی در حوزه فروش اپلیکیشن ها در حال گسترش است که بسیار
   قابل توجه است. 


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :