آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189974
تاریخ انتشار : 8 شهریور 1395 1:43
تعداد بازدید : 805

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

امحای کالای قاچاق ضروری است

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا با برشمردن دلایل لزوم امحای کالای قاچاق گفت: کالاهای قاچاق معمولا تقلبی هستند و حتی اگر سالم هم باشند، چون از کانال مشخصی وارد کشور نشده است خدمات پس از فروش آنها تضمین نمی شود و حتی خریدار مناسبی هم در خارج ندارند.


تسنیم- قاسم خورشیدی درباره امحای کالاهای قاچاق درباره اینکه فلسفه معدوم کردن کالاهای قاچاق چیست، گفت: سال های متمادی کشور با بلیه‎ای به نام قاچاق مواجه بوده و هست به طوری که در سال 84 با 6 میلیارد دلار قاچاق کالا مواجه بودیم. این رقم در سال 92 به 25 میلیارد دلار افزایش پیدا کرد که همواره روند سعودی داشت.
وی گفت: قاچاق در نتیجه اقدامات صورت گرفته از سال 93 روند کاهشی به خود گرفت و حجم این کالاها به 19 و هشت دهم میلیارد دلار رسید و در سال 94 نیز میزان قاچاق کالا به 15 و نیم میلیارد دلار کاهش پیدا کرد.
خورشیدی ادامه داد: پیش بینی‎ها این است که روند کاهشی در سال 95 نیز با شتاب خوبی ادامه خواهد داشت.وی با بیان اینکه قاچاق یک زنجیره است، افزود: قاچاق نظام سلامت، نظام فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور را تهدید می‏کند. چه قاچاقچی کالاهای قاچاق را وارد بازار کند چه به دست دستگاه‎های دولتی وارد بازار شود، تاثیر خود را خواهد گذاشت. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :