آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18977
تاریخ انتشار : 14 آذر 1391 11:8
تعداد بازدید : 956

لایحه اصلاح قانون نظام جامع مالیاتی به کمیسیون اقتصادی مجلس رسید

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از ارسال لایحه اصلاح قانون نظام جامع مالیاتی کشور به این کمیسیون خبر داد.

 خبرگزاری فارس- سعید اربابی با تشریح آخرین تصمیمات کمیسیون اقتصادی درباره لایحه اصلاح قانون نظام صنفی، گفت: مواد دیگری از این لایحه در کمیسیون اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تا هفته آینده به صحن مجلس ارسال خواهد شد.
وی افزود: به تازگی لایحه اصلاح قانون نظام جامع مالیاتی کشور به کمیسیون اقتصادی رسیده که تا روزهای آینده پس از نهایی شدن لایحه اصلاح قانون نظام صنفی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
این عضو کمیسیون اقتصادی گفت: باید در بودجه سال 92 کل کشور با در نظر گرفتن اهمیت درآمدهای مالیاتی، نسبت به ساماندهی مدیریت این نظام تصمیمات درستی اتخاذ شود.
اربابی افزود: در صورت مدیریت صحیح در نظام مالیاتی کشور و اصلاح برخی ابهامات و موارد آن همانند مالیات بر ارزش‌افزوده، از وابستگی بودجه به درآمدهای حاصل از نفت کاسته می‌شود.
نماینده ایرانشهر و سرباز افزود: به عنوان مثال با مدیریت صحیح درآمدهای مالیاتی می‌توان هزینه‌های جاری را بهتر مدیریت کرد، چراکه در بحث مالیات بر ارزش‌افزوده می‌توان درآمدهای خوبی را برای کشور متمرکز کرد.
پیش از این محمدرضا فرزین، سخنگوی ستاد تحول اقتصادی دولت در این باره گفته بود: موضوع اول به‌روز کردن دستگاه نظام مالیاتی است؛ این نظام باید مرکز اطلاعات مالی و اقتصادی مودیان مالیاتی کشور باشد و هیچ اطلاعاتی برای آن محرمانه نباشد. به‌طور کلی امروزه در آزادترین کشورهای اروپا که نظام حقوقی آنها کاملا مبتنی بر حفظ حقوق شهروندی است، نیز اطلاعات مالی از قبیل سپرده بانکی، معاملات و خرید و فروش‌های روزانه، خرید کالاهای سرمایه‌ای و معاملات بورس محرمانه نیست، تمام اطلاعات ثبت شده و محور تحلیل‌های دولت قرار می‌گیرد.
فرزین تصریح کرده بود که سازمان مالیاتی در قالب طرح تحول مالیاتی باید تمامی نظامات موجود داخلی را اصلاح و رابطه آن با سایر دستگاه‌های کشور نیز بر پایه جدیدی استوار شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :