آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18976
تاریخ انتشار : 14 آذر 1391 11:5
تعداد بازدید : 687

7 درخواست صنعت بیمه از دولت

رییس کل بیمه مرکزی ایران هفت درخواست صنعت بیمه از دولت را مطرح کرد که ارایه لایحه پیشنهادی اصلاح بیمه شخص ثالث به دولت، ارایه آیین نامه شرایط عمومی بیمه نامه ها به دبیرخانه هیات دولت، ادامه مساعدت ها در پشتیبانی صنعت بیمه و توسعه شرکت های بیمه ای اتکایی از جمله آنهاست.

بینا- سیدمحمد کریمی در نوزدهمین همایش ملی و پنجمین همایش بین المللی بیمه و توسعه که با حضور معاون اول رییس‌جمهوری و وزیر امور اقتصادی و دارایی در محل پژوهشگاه نیرو برگزار شد، مساعدت دولت از شرکت‌های بیمه اتکایی با توجه به نوسانات شدید ارزی، موافقت با شرکت‌های جدیدالتاسیس بیمه‌ای، توصیه به رییس صداوسیما برای تدوین برنامه‌های بیمه‌ای در این رسانه و افزایش تامین مالی صندوق خسارت‌های بیمه‌ای را از دیگر درخواست‌های این صنعت از دولت اعلام کرد.
کریمی با اشاره به نامگذاری روز 13 آذر ماه به نام «صنعت بیمه» گفت: بیمه در کشور دارای سابقه 80 ساله است، اما برای نیل به برنامه‌های تعریف شده به خصوص برنامه چشم‌انداز 20 ساله، فرمان 10 ماده‌ای رییس‌جمهوری و سایر برنامه‌ها، راه زیادی در پیش داریم.
رییس کل بیمه مرکزی، یکی از اقدامات اساسی صنعت بیمه را مقابله با تحریم‌ها دانست و گفت: با اقدامات انجام شده، این تحریم‌ها تبدیل به فرصت شد، زیرا در زمانی این صنعت توان محاسبه ریسک بیمه‌های بزرگ را نداشت و ارزیاب خسارت برای این نوع از ریسک‌ها نیز موجود نبود، اما پس از تحریم توانست نگهداری ریسک‌های بزرگ را در کشور تجربه کند.
رییس کل بیمه مرکزی گفت: براساس گزارش مجله سیگما (مجله منتشر کننده اخبار بین‌المللی صنعت بیمه)، ایران در شاخص حق بیمه تولیدی در دنیا مقام اول را کسب کرد، این در حالی است که با توجه به بحران اقتصادی در دنیا، این شاخص در بعضی از کشورهای توسعه یافته منفی بوده است.
رییس کل بیمه مرکزی در پایان توسعه و تقویت بخش خصوصی و اجرای اصل 44 قانون اساسی در صنعت بیمه را از اقدامات موثر برای صنعت بیمه دانست و گفت: نظارت موثر بر این صنعت و توسعه رشته‌های جدید بیمه‌ای در دستور کار است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :