آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18974
تاریخ انتشار : 14 آذر 1391 11:3
تعداد بازدید : 579

شروط دولت برای توقف ثبت سفارش اولویت 9 کالایی

وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به اینکه ثبت سفارش کالاهای اولویت 10 همچنان متوقف است، گفت: اگر تولیدکنندگان اولویت 9 تضمین دهند که کیفیت و شرایط تنظیم بازار را رعایت می کنند، ممکن است ثبت سفارش کالاهای این اولویت هم ممنوع شود.

خبرگزاری مهر- مهدی غضنفری در حاشیه نخستین نمایشگاه توانمندی‌های تولیدی صنعت لوازم خانگی در جمع خبرنگاران گفت: باید پذیرفت که تولیدکنندگان در بخش خصوصی فعال هستند و باید در بازار رقابتی فعالیت کنند، این در شرایطی است که بازار را به لحاظ دستوری و توصیه‌ای نمی‌توان رقابتی کرد.
وزیر صنعت معدن و تجارت افزود: شرط دولت در زمانی که افزایش قیمت نمی‌پذیرد یا با عدم ثبت سفارش گروهی از کالاها موافقت می‌کند، این است که تولیدکنندگان به کیفیت توجه داشته باشند.
وی گفت: ما کالاها را از کالاهای خام تا کاملا ساخته شده در 10 اولویت طبقه‌بندی کرده‌ایم که اگر ثبت سفارش کالاهای اولویت 10 را متوقف کرده‌ایم، هر تولیدکننده باید تلاش کند تا بازار را پوشش دهد و ما از آنها انتظار داریم.
غضنفری گفت: اگر تولیدکنندگان اولویت 9 نیز تضمین دهند، کالا را با کیفیت بالا تولید کنند و تنظیم بازار را نیز به موقع صورت دهند، ممکن است در سال حمایت از تولید ملی کار و سرمایه ایرانی ثبت سفارش این کالاها را هم ممنوع کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :