آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1897
تاریخ انتشار : 17 مهر 1390 23:49
تعداد بازدید : 531

راه اندازی سامانه ملی رصد

آمار اشتغال در کشور جمع آوری و مدیریت می شود

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص صحت آمار اشتغالزایی سال جاری گفت: مشخصات تک تک یک میلیون نفری که در شش ماهه نخست سال جاری شاغل شده اند در سامانه ملی رصد وجود دارد.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت - محمدحسین فروزان‌مهر افزود: این مشخصات شامل 35 رکورد اطلاعاتی نظیر نام و نام‌خانوادگی، شغل، نشانی منزل، نشانی کارگاه، نوع محصول تولیدی، کدملی، کد بیمه‌ای و غيره است.
وی با بيان اينكه امکان ورود 10 هزار کاربر در یک لحظه در سامانه رصد وجود دارد، گفت: اين سامانه به منظور ثبت اشتغال ایجاد شده از سال جاری به طور کامل عملیاتی شد و تمام استانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی موظفند که اطلاعات مربوط به اشتغالزایی را به صورت الکترونیکی در این سامانه وارد کنند.
وی افزود: با نام کاربری و رمز عبوری که در اختیار مدیران ارشد اجرایی قرار گرفته است آنها می‌توانند در هر لحظه آمار اشتغال ایجاد شده در هر استان و شهرستان را ملاحظه کنند.
فروزان‌مهر خطاب به تمام نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمادگی دارد به منظور شفاف‌سازی آمار مربوط به اشتغالزایی نام کاربری و رمز عبور سامانه رصد را در اختیار تمام نمایندگان مجلس قرار دهد تا آنها نسبت به راستی‌آزمایی آماری که در سامانه ثبت شده است، اقدام کنند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: نمایندگان مجلس می‌توانند با ورود به سامانه رصد اسامی تمام شاغلان نیمه نخست سال 90 را ملاحظه و با شماره تلفن‌های آنها تماس بگیرند تا از صحت آمار اعلام شده اطمینان حاصل کنند.
فروزان مهر تاکید کرد: با توجه به اینکه سامانه رصد به صورت هوشمند طراحی شده امکان ثبت نام‌های تکراری در آن وجود ندارد.
به گفته وی، برای جلوگیری از همپوشانی حوزه‌های مختلف سامانه با ثبت کدملی یا بیمه‌ای تکراری اجازه ثبت مجدد را به کاربر نمی‌دهد.
وی اعلام کرد: دستگاه‌های اجرایی در نیمه هر ماه میزان اشتغال ایجاد شده را گزارش می‌دهند و بر این اساس از طریق سامانه رصد امکان جست‌وجوی میزان اشتغالزایی، محل ایجاد شغل و زمان دقیق آن فراهم شده است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از مستندسازی کاغذی اطلاعات خبر داد و گفت: هر سه ماه یک‌بار تمام آمار و اطلاعات ثبت شده در سامانه رصد پرینت گرفته می‌شود و سپس به تایید شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری هر استان می‌رسد و بر این اساس علاوه بر ثبت الکترونیکی اطلاعات، نسخه مکتوب آن نیز در اسناد بایگانی می‌شود.
وی یادآور شد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان دبیر شورای عالی اشتغال آمار اشتغالزایی کشور را اعلام می‌کند و تکیه وی بر اطلاعاتی است که استانداران و وزرا در اختیارش قرار می‌دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :