آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18953
تاریخ انتشار : 14 آذر 1391 10:31
تعداد بازدید : 904

ایجاد سه گرایش جداگانه برای رشته بازی سازی در دانشگاه علمی کاربردی

بنا بر اعلام معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای سه گرایش جداگانه برای رشته بازی سازی رایانه ای در دانشگاه علمی کاربردی تاسیس شده است.

فناوران- برای توسعه‌ یک بازی رایانه‌ای، ضروری است که سه تیم «تیم کارگردانی هنری»، «تیم کارگردانی فنی» و «تیم طراحی بازی» با یکدیگر تعامل داشته باشند به همین منظور تربیت نیروهای کارآمد برای هر یک از این سه تیم، سه گرایش جداگانه برای رشته‌ بازی‌سازی رایانه‌ای در دانشگاه علمی-کاربردی تاسیس شده است.
 هدف کلی دوره‌ کاردانی ناپیوسته‌ بازی‌سازی رایانه‌ای در دانشگاه جامع علمی‌کاربردی عبارت است از به وجود آوردن یک زیرساخت علمی واحد و هماهنگ که به واسطه‌ آن، مهارت‌های فنی و هنری مورد نیاز برای توسعه‌ بازی‌های رایانه‌ای در یک «بستر مجتمع و یکپارچه» به دانشجویان متقاضی این رشته انتقال داده شود.
 همچنین، هدف از «گرایش کارگردانی فنی»، تربیت کردن نیروهای فنی (تکنسین) به منظور برنامه‌نویسی بازی‌ها و انجام دادن مهندسی نرم‌افزار روی طرح‌هاست که این دوره در مدت چهار ترم تحصیلی و با 72 واحد درسی ارایه خواهد شد.
رشته‌های علمی و کاربردی با هدف اشتغالزایی در بخش صنعت، تبدیل هنر-صنعت بازی به یک فعالیت سودآور برای جامعه، تثبیت اقتدار فرهنگی ایران در راستای سند چشم‌انداز با توجه به پیشینه غنی فرهنگ اسلامی‌ ایرانی برنامه‌ریزی شده است.
 توانایی کار کردن با حداقل یک موتور آماده (UDK یا Unity)، توانایی طراحی زیرساخت فنی بازی با استفاده از سکوی داده شده در موتور آماده، توانایی تهیه‌ خروجی و آشنایی کامل با بخش‌های مختلف موتور، آشنایی کامل با توابع استاندارد مرتبط با فیزیک موتور بازی‌ساز، توانایی ایجاد و اضافه کردن توابع جدید فیزیکی به موتور بازی‌ساز و آشنایی کامل با بخش‌های هوش مصنوعی موتور بازی‌ساز را می‌توان از دیگر توانمندی فارغ‌التحصیلان در این دانشگاه نام
 برد.
نخستین مرکز دانشگاهی بازی‌سازی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در بهمن ماه سال جاری آغاز به کار می‌کند.
 گفتنی است بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برنامه‌های آموزشی خود را پیشتر با تاسیس انستیتو ملی بازی‌سازی به عنوان نخستین مرکز تخصصی آموزش ساخت بازی در کشور، آغاز کرده است. برنامه‌ریزی برای ارتقای رشته‌های تحصیلی یاد شده به سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد در دستور کار این بنیاد قرار دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :