آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18950
تاریخ انتشار : 14 آذر 1391 10:27
تعداد بازدید : 515

ثبت بیش از 90 هزار اثر در پایگاه ثبت اطلاعات پایان نامه ها

تعداد پایان نامه های ثبت شده در پایگاه ثبت اطلاعات پایان نامه ها و رساله های تحصیلات تکمیلی، در مهر ماه امسال به پنج هزار و 346 عنوان و تایید دانشگاه ها به چهار هزار و 381 عنوان رسید.

 فناوران- با آغاز ثبت پایان‌نامه در پایگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌ها از بهمن ماه سال 1387 تاکنون بیش از 90 هزار پایان‌نامه در این پایگاه به ثبت رسیده است. پایگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور به منظور ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌های کارشناسی ‌ارشد و رساله‌های دکترای کشور ایجاد شده است. جمع‌آوری اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها در این پایگاه به صورت بر خط و براساس نظام ثبتی است. بر همین اساس دانشجویان پس از اتمام مراحل دفاع پایان‌نامه، اطلاعات آن را در پایگاه ثبت به نشانی http://thesis.irandoc.ac.ir به همراه نسخه کامل word و pdf درج کرده و کد رهگیری دریافت می‌کنند، دریافت کد رهگیری به منزله ثبت اطلاعات در پایگاه است و این کد را برای انجام امور فارغ‌التحصیلی به دانشگاه محل تحصیل اعلام می‌کنند.در مرحله بعد دانشگاه با نام کاربری و کلمه عبور وارد سایت شده و اطلاعات دانشجو را مشاهده کرده و بعد از بررسی موارد ثبت شده، اطلاعات دانشجو و پایان‌نامه را تایید می‌کند. پس از طی این مراحل دانشجو می‌تواند فارغ‌التحصیل شود.
 بر همین اساس، در مهر ماه سال جاری، تعداد پایان‌نامه‌های ثبت شده در پایگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی، به بیشترین میزان خود یعنی، به پنج هزار و 346 عنوان و تایید دانشگاه‌ها به چهار هزار و 381 عنوان رسید.
 پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، در مجموع اطلاعات بیش از 220 هزار پایان‌نامه را جمع‌آوری کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :