آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189451
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1395 10:55
تعداد بازدید : 662

ضرر ویندوز 10 به کاربران وب کم

مایکروسافت این روزها با انتقادهای تند کاربران ویندوز ۱۰ مواجه شده است، زیرا فایل به روزرسان جدید این سیستم عامل، باعث از کار افتادن وب کم های یو اس بی می شود.

فارس- براساس گزارش منتشرشده از سوی ورج، علت این مشکل توقف پشتیبانی مایکروسافت  از دو فرمت مهم پخش ویدیویی رقیب یعنی H.264  و  MJPEG است. مایکروسافت تصمیم گرفته است با به روزرسانی جدید ویندوز 10 تنها از کدک YUY2 پشتیبانی کند. 
این شرکت مدعی است پشتیبانی از دیگر کدک ها ازجمله H.264  و  MJPEG باعث افزایش ظرفیت موردنیاز برای کدگشایی داده ها و کند شدن سرعت انتقال تصاویر ویدیویی می شود؛ اما با محدود کردن فرمت های مورد پشتیبانی عملکرد وب کم بهبود می یابد.
براساس گزارش های رسیده میلیون ها کاربر می گویند نتیجه این تصمیم مختل شدن وب کم آنها و عدم انتقال تصاویر بوده است.  این موضوع برای شرکت هایی که به صورت منظم از وب کم برای برگزاری نشست های تجاری و کاری استفاده می کنند هم مشکل ساز بوده است.
پس از مواجهه با انتقادها، مایکروسافت مدعی شده تصور نمی کرد این تعداد از کاربران را دچار مشکل کند و در تلاش است تا چند هفته آینده برای رفع این مشکل اقدام کند. قرار است پشتیبانی از کدک MJPEG مجددا انجام شود.
 اما افرادی که از کدک H.264 استفاده می کنند، باید مدت بیشتری منتظر بمانند. 
یک راه حل دیگر برای این مشکل پاک کردن بسته به روزرسان جدید ویندوز 10 است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :