آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189448
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1395 10:53
تعداد بازدید : 620

وب گردی برای نابینایان آسان می شود

افزایش دسترسی عمومی به وب ازجمله دل مشغولی های بسیاری از شرکت های بزرگ فناوری است و شرکت هایی مانند گوگل و فیس بوک برای این کار به پرتاب پهپاد و ماهواره روی آورده اند. اما این مساله یک جنبه دیگر هم دارد و آن هم طراحی ابزاری برای دسترسی افراد نابینا و کم بینا به فضای مجازی است. چنین افرادی برای مطالعه محتوای اینترنتی دشواری های جدی دارند و حالا شرکت Braigo Labs قصد دارد این مشکل را کمتر کند.

مهر- این شرکت که توسط یک پسر ۱۵ ساله تاسیس شده است، نسخه بتای خدمات خود را به این منظور این هفته در دسترس علاقه مندان قرار می دهد تا افراد کم بینا و نابینا بتوانند متون درج شده روی تصاویر تحت وب را بخوانند. Braigo Labs درنهایت به دنبال رونمایی از پلات فرم جامعی است که استفاده از وب را برای نابینایان و کم بینایان تا حدمعقولی ممکن کند. 
خدمات این شرکت موسوم به Braigo در قالب یک برنامه رایگان تحت وب در اختیار علاقه مندان قرار گرفته و از ۵۰ زبان زنده دنیا پشتیبانی می کند. این برنامه متون موجود در تصاویر را از منابع مختلف استخراج می کند تا افراد دارای مشکل بینایی راحت تر بتوانند آنها را قرائت کنند. مدیر شرکت طراح این برنامه می گوید: این یک گام رو به جلو در مسیری صحیح است. ما Braigo را محصولی برای ایجاد، پشتیبانی و توسعه اکوسیستم مورد نیاز افراد نابینا و کم بینا می دانیم نه یک نرم افزار یا سخت افزار صرف.  وی نخستین بار دو سال قبل در ۱۳ سالگی با جمع آوری پول از شرکت اینتل برای ساخت چاپگر موردنظرش بر سر زبان ها افتاد و بعد از دو سال شرکت خود را برای توسعه فناوری هایی که به تمام جهانیان سود برساند، تاسیس کرده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :