آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189443
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1395 10:47
تعداد بازدید : 895

12 ابزاری که موبایل ها از بین بردند

تا پیش از اینکه گوشی های موبایل فراگیر شوند، شاید حدود 20 سال پیش افراد هنگام مسافرت حتما دوربین همراه داشتند، برای مرورگری اینترنت لازم بود از رایانه های رومیزی استفاده کرد، برای گوش دادن به موسیقی هم افراد از واکمن استفاده می کردند. یکی از ابزارهایی هم که خیلی کاربرد داشت، ساعت های زنگی رومیزی برای بیدار شدن صبح هنگام بود؛ اما این روزها خبری از هیچ کدام از این ابزارها نیست.

فناوران- در این گزارش به 12 ابزاری می پردازیم که روزی کاربرد داشتند؛ اما امروز گوشی های هوشمند جای آنها را گرفته اند.
تلفن
گوشی های هوشمند در وهله اول جای تلفن های رومیزی را گرفتند. اما این روزها کمتر از گوشی های رومیزی و تلفن های خانه و خط ثابت تلفن استفاده می شود.
 دوربین
همه گوشی های هوشمند این روزها دارای دوربین هستند. بسیاری از این گوشی ها حتی از دوربین های حرفه ای در حد DSLR برخوردارند؛ بنابراین هنگام سفر، دورهمی و گردش دیگر نیازی به همراه داشتن دوربین عکاسی نیست. گوشی های هوشمند به خوبی نقش دوربین های حرفه ای را ایفا می کنند.
MP3 پلیر
علاوه بر داشتن گوشی های هوشمند، وجود اپلیکیشن های مختلف برای پشتیبانی از فرمت های مختلف موسیقی و ویدیو باعث شده تا نیازی به دستگاه اضافی برای گوش دادن به موسیقی نداشته باشیم.
کنسول های بازی قابل حمل
یکی از ویژگی های گوشی های هوشمند امروز پشتیبانی از پردازنده ها و پردازشگرهای گرافیکی قدرتمند است که علاوه بر قدرت سخت افزاری و نرم افزاری می توان از این دستگاه ها برای بازی های سنگین استفاده کرد و به نوعی جای کنسول های بازی را تاحدودی تنگ کرده اند.
ساعت های رومیزی
شاید یادتان باشد زمانی را که صبح ها با صدای جیغ ساعت های رومیزی بیدار می شدیم؛ اما این روزها کمتر کسی از این ساعت ها استفاده می کند؛ چرا که بدون اینکه هر شب ساعت های هوشمند را تنظیم کرد، هر روز صبح سر ساعت مشخصی به شکلی هوشمندانه بیدارتان می کند.
 کتاب ها
گوشی های هوشمند حتی به حوزه کتابخوانی هم وارد شده اند. ارایه نسخه PDF کتاب های مختلف در فضای مجازی باعث شده که کاربران به جای حمل کتاب های چاپی روی گوشی های هوشمند و تبلت های خود به کتاب خواندن بپردازند.
 ریموت کنترل
از گوشی های هوشمند علاوه بر ریموت کنترل تلویزیون می توان برای کنترل همه ابزارها در خانه بهره برد.
حتی با گوشی های هوشمند امکان کنترل اتومبیل و ترموستات وجود دارد.
 ساعت مچی
این ابزارهای هوشمند حتی جای ساعت های مچی را هم تنگ کرده اند. برای آگاهی از زمان افراد بیشتر به صفحه خانگی گوشی هوشمندشان مراجعه می کنند تا ساعت مچی . اگر هم ساعت مچی بر دست دارند بیشتر جنبه تزیینی دارد تا کاربردی.
 آلبوم عکس
این روزها از آلبوم های عکس قدیمی که خاطرات را زنده می کردند نیز خبری نیست. گوشی های هوشمند جای آلبوم های عکس را نیز گرفته اند و همه گوشی ها حاوی آرشیو بزرگی از عکس ها هستند.
ماشین حساب
گوشی های موبایل امروزی آنقدر هوشمند شده اند که قادرند همه نوع محاسباتی را انجام دهند و به نوعی نیاز به ماشین حساب های قدیمی را از بین برده اند.
 کیف پول
همه گوشی ها به نوعی از سیستم پرداخت آندرویید یا آی اواس پشتیبانی می کنند و بنابراین برای خرید می توان به جای همراه داشتن پول نقد از این دستگاه ها بهره برد.
چراغ قوه
شاید آخرین ابزاری که موبایل جای آن را گرفته، چراغ قوه باشد. بنابراین هنگام گیر کردن در مکان های تاریک یا خراب شدن اتومبیل بهترین ابزاری که بتوان برای روشنایی از آن استفاده کرد، گوشی های موبایل است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :